Sakarya'nın beklediği o haber geldi

Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisiyle doğumundan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda tutulan Yusuf Bozkurt’un yaşama dönmesi için ihtiyacı olan ve Sakarya Valiliği tarafından başlatılan kampanya ile 58 Bin Euro bedeli olan ilaç bedeli toplandı.

Sakarya'nın beklediği o haber geldi

 sakaryayenihaber.com
Adapazarı İlçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda kalmıştı. Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konan ve bu yüzden yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdüren minik Yusuf için doktorlar 14 gün içinde öleceğini söylemiş ancak Yusuf hayata tutunmuştu. Sakarya Valiliği tarafından daha öncede başlatılan yardım kampanyasında toplanan para ile ilacı temin edilen Yusuf, solunum cihazından kurtulmuş ve yoğun bakımdan çıkmıştı. Yusuf’un yaşaması için tekrar aynı ilaçtan kullanması gerekirken, ihtiyacı olan ilaç için ise Sakarya Valiliği tarafından yeniden başlatılan kampanya kapsamında iş dünyası, birçok şehir minik Yusuf’a yardım için seferber oldu.
58 BİN EURO TOPLANDI
Valilik tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında bugün itibariyle minik Yusuf’un ilacı için gerekli olan 58 bin Euro(380 bin TL) bugün itibariyle toplandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 20:03
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER