Sakarya'nın kaçak elektrik kullanım oranı!

Türkiye'de tüm illerin kaçak elektrik kullanımına ilişkin oranları yayınlandı. Güneydoğu illeri, kaçak elektrik kullanım yüzdesinde birinci sırada yer alırken, Sakarya da yüzde 8,2'lik kaçak kullanımla listede yer aldı.

Sakarya'nın kaçak elektrik kullanım oranı!

sakaryayenihaber.com -

Türkiye'de 81 ilin kaçak elektrik kullanımına ilişkin yüzdesel verileri ortaya çıktı. Kaçak elektrik kullanımına ilişkin, illere göre oranların dağılımının yapıldığı haritada dikkat çeken detaylar öne çıktı. Sakarya kaçak elektrik kullananların oranı 8,2 olarak belirlendi.

EN ÇOK KAÇAK KULLANIM GÜNEYDOĞU'DA

Güneydoğu Anadolu, kaçak elektrik kullanımında bölgedeki illerin toplam verileriyle birlikte ilk sırayı aldı. Bu bölgede 72,7'lik yüzdeyle Mardin, ilk sırayı diğer illere kaptırmadı. Kaçak elektrik kullanımında Mardin'den sonra diğer Güneydoğu Anadolu bölgesindeki iller geldi.

EN AZ EGE

Öte yandan Güneydoğu Anadolu'nun yanı sıra kaçak elektrik kullanımının en az yaşandığı yer ise Ege bölgesi oldu. Ege bölgesinde ise oran bazında kaçak elektrik kullanımının en az yaşandığı şehir ise 1,3'lük yüzdeyle Denizli oldu.

Ayrıca kaçak elektrik kullanımının en çok yaşandığı şehir olan Mardin'in, nüfusu daha az olmasına rağmen, tekstil sanayiinin merkezi konumundaki Denizli'den daha çok elektrik tükettiği de ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 14:43
banner3
YORUM EKLE