Sakarya'nın yeni İstanbul yolunu böyle görmediniz

Sakaryalıyı İstanbul yolculuğunda trafik çilesinden kurtacak Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sakarya kesiminde çalışmalar hızlandı, işte görüntüler

Sakarya'nın yeni İstanbul yolunu böyle görmediniz

Geçtiğimiz aylarda 286 kilometerlik 6 farklı bölümü hizmete giren Kuzey Marmara Otoyolu'nda kalan bölüm 112 kilometre. Sakarya ve İstanbul arası yolculukta mevcut yükü hafifletip hem süreden hem de yoldan tasarruf edilmesi için inşa edilen yolun Sakarya kesiminde çalışmalar hızlandı. İlimizi kapsayan otoyol alanında asfalt çalışması yapılıyor. Kalan bölümün hızla tamamlanması durumunda yolun yakın zamanda açılması bekleniyor. Yoldaki son çalışmalar havadan görüntülendi.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER

KUZEY MARMARA OTOYOLU

Proje kapsamında Avrupa kesiminde 14 adet, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Anadolu kesiminde ise 29 adet kavşak yer alıyor.
2020’de tamamlanması beklenilen projede Silivri’den otobana girecek sürücüler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçtikten sonra Akyazı’dan TEM Otoyolu'na bağlanacak.
Projenin toplamında 8 tünel, 30 viyadük, 143 köprü, 96 alt geçit, 73 üst geçit, 600 menfez bulunacak.
Avrupa yakasında Trakya Bölgesi'nin İstanbul’a ulaşımını sağlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları yardımıyla şehir içi trafiğini rahatlatarak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltması hedeflenen projeyle Anadolu’nun İstanbul’a ulaşımını sağlayan Sakarya ve Kocaeli’deki yoğunluğun da azaltılması bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2020, 20:29
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan sarıca
ayhan sarıca - 3 ay Önce

habere ek yapılamayacak kadar kötü bir video
Doğru dürüst kavsak isimleri vs belirtilen bir video yaparak nerede nereyi çektiğiniz bildirirseniz bir amaca ulaşır.

SIRADAKİ HABER