Sakarya o listede ilk sırada

Yurt dışından ülkemize dönerek karantinaya alınanların en çok bulunduğu il Sakarya oldu 

Sakarya o listede ilk sırada

Umreden ve yurt dışındaki diğer bölgelerden ülkemize geri dönenler, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı öğrenci yurtlarında 14 gün karantinaya alınıyor. 
İlk seferlerde ülkemize gelen umrecilerin diğer illerde misafir edildiği karantina sürelerinin dolmasıyla, ülke genelinde en çok karantinacının bulunduğu il Sakarya oldu. 

   Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dünyadaki salgının Ülkemizi de etkilemeye başlamasıyla, Türkiye'ye dönen yaklaşık bin 800 kişiyi, yurtlarında karantinaya alarak onları misafir etti. 
Sakarya GSİM, misafirlerin yurtlara alınmasında gelenlerin dış dünyayla izolasyonunda gösterdiği başarı, misafirlikleri süresince yapılan hizmetler kadar başarılı oldu.

   Gençlik ve Spor  İl Müdürlüğü yetkilileri, misafirlerin tahliyesinde de, yurtlara yerleştirmede olduğu gibi olağanüstü bir dikkatin sarfedileceğini, hem yurtlara alırken, hem de misafirlik esnasında uygulanan sosyal izolasyonun dışardan hiç kimsenin enfekte olmamasını sağladığını söyleyerek, aynı hassasiyetin tahliyelerde de gösterileceğini ifade ettiler.

   Ayrıca yetkililer; "Türkiye'nin bu konuda yükünü çeken Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yurtlarının,bu salgından hiçbir vatandaşımızın yurtlardaki misafirlerden olumsuz etkilenmemiş olması da bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Bu süreçte bizlere yardımcı olan tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz” dediler.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 17:01
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ FINDIK
ALİ FINDIK - 7 ay Önce

EVET.TEŞEKKÜRLER GENÇLER SAĞLIKLI ÖMÜRLER DAİM OLSUN SAKARYA (54)SİZİNLE GURUR DUYUYOR BU GURUR DAİM OLSUN İSTİYOR.

SIRADAKİ HABER