SAKARYA ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN İRAN'A SERT TEPKİ

Sakarya Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında terör olayları sebebiyle şehit olan askerler ve Türkmenler anıldı

SAKARYA ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN İRAN'A SERT TEPKİ

Sakarya Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen basın açıklamasını Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Ulu okudu. Ulu, “Çin tarafından uydurma iftiralarla ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 18yaşındaki genç Uygur Türk’ü kardeşime de geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum” dedi.

TÜRKLER SUSMAYACAK
6 Kasım’da İran Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı Kanal 2’de gerçekleştirilen yayını eleştiren Ulu, “İran Radyo Televizyon Kurumuna bağlı “Kanal 2” isimli televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Söz konusu programda, Güney Azerbaycan Türkü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahneye yer verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır. Türk Milleti “pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kötü kokuların kaynağı” gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Soydaşlarımızın sesine ilk destek, hemen yanı başlarından, aynı rejime karşı var olma mücadelesi veren Kaşgay Türkleri’nden gelmiştir. Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımız ise Bakü’de düzenlenen mitingle öz gardaşlarının haklı tepkilerine desteklerini dile getirmişlerdir” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE