SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 11.Kişisel Gelişim Günleri başladı.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen11.Kişisel Gelişim Günleri, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikle başladı. Etkinliğe Işıkören Danışmanlık’ın kurucusu Hilmi Işıkören ve yazar M. Barış Muslu konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına insanların korkularından bahsederek başlayan Hilmi Işıkören, “Bazı durumlarda hayatın içinde cesur olmamız yetmiyor. Korkusuzluğu deneyimlememiz ve üstüne giderek bu korkuları aşmamız lazım” dedi.
MUTLULUK
Başarı ve mutluluk üzerine konuşan Işıkören, “Biz başarılı olunca mutlu oluruz sanıyoruz ama mutlu olmadan asla başarılı olamıyoruz. Mutlulukla ilgili çok yanlış söylemler var ortada. ‘Mutluluk bir arayıştır’, ‘Mutluluğu arayın’, ‘Mutluluğun peşinden koşun’ gibi söylemler son derece tehlikeli. Çünkü mutluluğu bulayım derken yanlış şeyler yapabiliyoruz. Mutluluğu arayıştan çıkarmak lazım” ifadelerini kullandı.
TRAVMA
Yazar M. Barış Muslu ise konuşmasında, geliştirdiği NeuroFormat sistemini anlattı. Muslu, “Yapmaya çalıştığımız şey şu; duyguları mümkün olan en yüksek seviyede kalıcı olarak temizlemek, duyguları boşaltmak. Özellikle travmaları temizliyoruz. İlişkiler, utangaçlık, travmatik olaylar, suçluluk, öfke, migren, panikatak, depresyon, takıntılar, kilo sorunları, sigara gibi sadece psikolojik değil sağlık sorunları da dahil. Şeker hastalığını bile temizleme ihtimalimiz var. Çünkü hastalıkların da travmatik başlangıçları vardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE