Sakarya üzerinden kara propaganda! Hakaretler savurdu...

Arifiye'de meydana gelen ve tepkilere neden olan "yavru köpeklerin eziyetle barınağa götürülmesi" olayı sosyal medyada kara bir propagandaya dönüştü. Bir twitter kullanıcısı Sakarya'da böyle vakaların sürekli yaşandığını söyleyerek, "gerizekalı" ve "ruh hastası" gibi hakaretlerde bulundu.

Sakarya üzerinden kara propaganda! Hakaretler savurdu...

sakaryayenihaber.com -

Arifiye'de geçtiğimiz günlerde karga tulumba barınağa götürülmek istenen yavru köpeklerin bu şekilde barınağa götürülmesine tepki gösteren ve o anları kayıt altına alan genç kız, darp edilmişti. Bu olayın ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Görüntüleri izleyen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

SOSYAL MEDYA

Arifiye'de yaşanan bu olay sosyal medyanın da gündeminde yer aldı. Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Ahbap Derneği Genel Başkanı ve sanatçı Haluk Levent, "Sakarya’da kahraman bir genç kızımız. Komşusunun yavru köpeğe işkencesini ve annelerinden ayırdıkları anı görüntülemiş. Ve kızımıza saldırmışlar. Video çok şey anlatıyor çok." notunu düştü.

KÜSTAH SÖZLER

Haluk Levent'in bu paylaşımını alıntılayan Musa Uçar isimli bir twitter kullanıcısı ise Sakarya ile ilgili küstah sözler kullandı. Uçar paylaşımında, Böyle şeyler Sakarya ve Samsun’da neden çok sık oluyor? ‘BÖN SOKORYOLOYOM YO NÖ OLOKO’ diye gelecek gerizekalıya baştan söylüyorum; defol git şehrindeki ruh hastalarıyla uğraş. Evet, Samsun, Sakarya; problem ne? Hayvan ve kadınlardan ne istiyorsunuz? Özellikle Sakarya? Hayırdır?" ifadelerini kullandı.

Musa Uçar'ın bu paylaşımının altına yine başka kişiler tarafından yine Sakarya'daki vatandaşları suçlayıcı yorumlar yapıldı.

- OLAY

Arifiye ilçesinde meydana gelen olayda, mahalleye yavru sokak köpeklerini barınağa götürmek için gelen belediye ekipleri, yavruları tek tek annelerinden ayırarak toplamaya başladı. Belediye çalışanlarına gözyaşları içinde "Yavrularını annelerinden ayırmayın" diyen genç kız o anları kayıt altına aldı. Görevlilere yardım etmek isteyen mahalle sakini ise kaçmaya çalışan bir yavrunun üzerine basarak yakalamaya çalıştı. O anları gözyaşları içinde ağlayarak cep telefonuyla kayda alan genç kız, adama yalvarırcasına, "Basma günah” diyerek engel olmaya çalıştı. Genç kızın tepkisine aldırış etmeden yakalanan yavru köpekler, belediye ekiplerince karga tulumba araca yüklenerek barınağa götürüldü. Kızın işkence anlarını kayıt altına aldığını gören görevli ise “Bizi çekiyor, bak bu bize sıkıntı olur, ben bu şartlar altında çalışamam” diyerek arkadaşını uyardı. Tek isteği yavru köpeklerin annesinden ayrılamaması olan genç kız, aynı mahallede oturan ve amca dediği vatandaş tarafından tehdit edilerek tokat yedi. Olay sonrası inceleme başlatıldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 00:54
banner3
YORUM EKLE