banner67

Sakarya'ya 'haritalı' kar uyarısı! Aman dikkat...

Sakarya'da gece saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı, önümüzdeki saatlerde daha da kuvvetlenecek. Uzmanlar, hayatın olumsuz etkilenmemesi için vatandaşları uyarıyor..

Sakarya'ya 'haritalı' kar uyarısı! Aman dikkat...

sakaryayenihaber.com*
Meteoroloji, kar yağışının yeni haftayla birlikte şiddetini arttıracağı yönünde açıklamalar yapmıştı. Hatta bu tahmin, haber sitelerinde "1987 kışını yaşayacağız" başlıklarıyla sayfalara taşınmıştı. Yağış başlamadan önce, haber sitemizde yaptığımız bilgilendirmelerde yanılmadık. Meteorolojik olaylarla ilgili gazetemizde yazılar yazan hava tahmincisi Eray Türk'ün ayrıntılı şekilde yaptığı tahminler büyük ölçüde gerçekleşti. Kar yağışının önümüzdeki saatlerde şiddetlenmesi bekleniyor. İşte son bilgiler.
Eray Türk yazıyor...

YOĞUN KAR DEVAM EDECEK -
Şehrimizde dün geceden bu yana etkisini arttıran Kar bugünde devam edecek. 
Dün paylaşımını yaptığımız, DEK (Deniz Etkisi Kar) kütleleri gece saatlerinde merkezi etkiledi. Deniz etkisi kar kütleleri yükselti ayırmaksızın örtü bırakıyor. Şehir merkezinde kar kalınlığı 20 cm bandına ulaştı.
Gün boyu Sıcak Karadeniz suyunun nemini alıp Adapazarı hattına DEK bantları vuracak. Örtü miktarı artacak. Yağış anında hemen örtü oluştuğu için trafikteki olumsuzluklara dikkat edilmedi. Çarşamba akşam saatlerine yer yer yoğun Kar yağacak. Şehir merkezinde örtü durumuna +10-12 cm daha eklenebilir. 
Öğlen saatlerinden itibaren Akyazı-Hendek çevresinde de kar çok yoğun yağacak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ssakarya
Ssakarya - 2 hafta Önce

Eray yorumladiysa önlem şart

Furkan gündoğdu
Furkan gündoğdu - 2 hafta Önce

Bizim burası kar yağışı istiyorum ben kar yağışı 10 arası 15 günde olsun istiyorum kar yağışı çok yoğun olsun ama her bize 15 gün dedin ama yağdır ben çok büyük kar yağdır çok dolu olsun