Sakarya'ya kar yağacak mı? İşte cevabı...

Yeni haftanın son günlerine ilişkin bölgemiz için kar tahminleri yapılıyor. Peki beklenen kar Sakarya’ya da yağacak mı, bu hafta havalar nasıl olacak?

Sakarya'ya kar yağacak mı? İşte cevabı...

sakaryayenihaber.com – 


Hava tahmincisi Eray Türk, Sakarya Yenihaber için değerlendirdi. İşte önümüzdeki hafta için Sakarya’da beklenen hava durumu:


Eray Türk yazıyor…


Şehrimizde pazartesi günü sıcaklıklar, pazar gününe nazaran epey ılık olacak. Sıcaklık 20 derecelere kadar tırmanabilir. Pazar günü aralıksız devam eden yağış nispeten ara vermiş olacak. Öğleden sonra (akşama doğru) yağış geri geliyor. Akşam saatlerinde yağış olacak.
Salı günü gün boyu yağmur etkili olacak. Sıcaklık yine 20 derecelerde ılık bir gün olacak. Ancak haftanın en etkili yağışını görebiliriz.


Çarşamba günü aralıklı yağış devam edecek. Sıcaklıklarda düşüş başlıyor. Sıcaklık 15 derecelere kadar gerileyecektir.


Perşembe gününden itibaren kış şartları oluşmaya başlıyor. Sıcaklıklar tek hanelere geriliyor. Yağışın cinsi alçaklarda yağmur, şehrin yüksek tepelerinde (Dikmen, Keremali) kar şeklini almış olacak.


CUMA GÜNÜ KAR İHTİMALİ ARTIYOR


Cuma gününe epey soğuk başlayacak şehrimiz. Yağış aralıklı devam edecek, son analizlere göre Cuma akşamı kar sınırı şehrimizde düşüyor, Sakarya’nın yüksek ilçeleri Cuma akşamı kar alacaktır.

İl merkezinde ise Serdivan tepesi, kampüs hattı Cuma akşamı ilk kar yağışını alabilir. Hafta sonu sıcaklıklar daha da düşüyor.

Henüz net olmasa da şehir merkezinin dahil hava da kar görebilme ihtimali, Serdivan tepesi, Kampüs gibi noktaların ise örtülü kar görme ihtimali yüksek gözüküyor.
Çarşmaba günü olası karlı sistemin son analizini yapıp değerlendirme yapacağız.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:42
banner3
YORUM EKLE