Sakarya'yı hatırlattı, gözyaşlarını tutamadı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da Ayşegül ve oğlu Muhammed Civelek'in cenaze töreninde "Bu acıyı Sakarya'da ve Van'da yaşadık, yine bir imtihandayız" dedi

Sakarya'yı hatırlattı, gözyaşlarını tutamadı...

sakaryayenihaber.com-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'daki deprem felaketinde yaşamını yitiren Ayşegül ve oğlu Muhammed Civelek'in cenaze törenine katıldı.
Burada duygu dolu anlar yaşayan Erdoğan, aile ağladığı sırada gözyaşlarına hakim olamadı. Yaptığı konuşmada bu acıyı daha önce Sakarya'da yaşadıklarını ifade eden Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz teslimiyetin en güzel örneklerini vermişiz. Biz Bingöl'ü, Van'ı, Düzce'yi biz Sakarya'yı yaşadık. Bir çok depremler yaşadık, bu millet bütün bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi, başardı. Şimdi yine bir imtihandayız. Erzincan'da da ne tür depremler yaşadığımızı hep biliyorsunuz. Şunu özellikle ifade etmek isterim, biz hakkında surenin de bulunduğu bu deprem olayları hakkında teslimiyetin en güzelini hep verdik, veriyoruz, şimdi de böyle bir imtihanla karşı karşıyayız." diye konuştu. Anne ve oğlun tabutlarını taşıyan Erdoğan, cenaze töreni sonrasında deprem bölgesindeki çalışmaları inceledi.


  
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 11:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER