Sakarya'yı karalamaktan usanmıyor!

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından Sakarya'ya ilişkin akıl almaz bir paylaşımda bulundu. Aynı kişi, daha önce ilimize yönelik kara propagandaları destekleyen açıklamalar yapmıştı

Sakarya'yı karalamaktan usanmıyor!

sakaryayenihaber.com - 


HDP saflarında TBMM'de milletvekili sıfatıyla bulunan Ömer Faruk Gergerlioğlu isimli kişi Sakarya'ya yönelik kara propagandaya devam ediyor. 


Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından "Bugün işim gereği Sakarya’daydım, annem aradı. Annem Kürtçeden Başka lisan bilmez. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Bu bana çok ağır geldi" şeklinde bir başka kişinin yaşadığı olayı paylaşımda bulundu.


Gergerlioğlu sonra da "bu olayı yaşayan ben değilim, ifade tırnak içinde,. Yaşayan, büyük üzüntü duymuş, izniyle yayımladım. İtiraz edenler keşke bu hüznü anlamaya çalışsaydı, empati yapsaydı,,  anneyle konuşamamak kadar acı bir şey var mı?  çözüm zor ama imkansız değil, gayret etmeliyiz" diye yeni bir paylaşım yaptı. 

Gergerlioğlu'nun bu paylaşımı sosyal medyada büyük tepki çekti. 

Sakarya'da insanların kürtçe konuşamadığını iddia eden HDP'li vekil, daha önce ilimize yönelik benzer iftiraları ve propagandaları destekleyen paylaşımlar yapmıştı. 

Özellikle fındık sezonunda bahçe sahipleri ile fındık işçileri arasında yaşanan menfi olayları bölücü terör örgütü PKK'nın yayın organları "Sakarya'da Türk-Kürt kavgası" ve "Kürtçe konuşma gerekçesi" gibi yalanlarla servis ederken Gergerlioğlu da defalarca bu kara propagandaları yaydı. 

Gergerlioğlu şimdi de bir delili, dayanağı olmayan bir konuşmayı Sakarya'da Kürt vatandaşlara yönelik olumsuz davranış varmış gibi paylaştı. 

Ülkemizin her köşesinden, sınırlarımız dışından ana yurda göçen tüm soydaşlarımızın huzur içinde yaşadığı ilimize yönelik bu saldırılar artık bıktırdı. 


Her kültürün yaşanabildiği, her dilin konuşulabildiği Sakarya'ya ilişkin yıllardır süren bu propagandaya öncelikle şehrimizi yönetenlerin bir dur demesi gerekiyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 09:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
engin uzun
engin uzun - 1 hafta Önce

Bu ülkede kimin hangi dili konuştuğu o kadar önemli değil. Karadeniz'de insanlar rahatlıkla Lazca konuşa biliyor. Kimseden de korkmuyor Bence sorun konuştuğunuz dil değil sorun sizin niyetinizdir.