Sakarya’da “corona” çıktı mı? İşte olayın detayları...

Kaynarca'da öksürük şikayetiyle gittiği hastanede Umre'den döndüğünü söyleyince "Corona" şüphesiyle özel giyinen personel tarafından SEAH'a götürülen E.B(50), test sonuçları çıkana kadar izole odada tutulacak.

Sakarya’da “corona” çıktı mı?  İşte olayın detayları...

sakaryayenihaber.com-  Azim ÇELİK'in haberi

Kaynarca'da yaşayan 50 yaşındaki E.B isimli kadın, bir süre Umre görevini yapmak için Arabistan'a gitti. İbadetini yaptıktan sonra Sakarya'ya gelen kadın, burada rahatsızlandı. Öksürük şikayetiyle Kaynarca Devlet Hastanesi'ne giden kadın "Umreden geldim" deyince personel durumdan şüphelendi. 

ÖZEL TEDBİRLER

"Corona Virüsü" şüphesi üzerine müşade altına alınan E.B bir kaç saat sonra özel kıyafet giyen sağlık personeli tarafından bulaşıcı hastalık taşıyan hastaların koyulduğu negatif basınçlı sedyeyle ambulansa taşındı.

3 FARKLI NUMUNE

Durumun bildirildiği Sağlık Bakanlığı'na yetkililerinin talimatıyla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'ne sevk edilen kadının burada yatışı yapıldı. Virüs şüphesi bulunan kadın, hastane içinde yer alan "izole odaya" alındı. E.B'nin vücudundan 3 farklı numune alındı ve virüsün olup olmadığını tespit etmek için teste gönderildi. 

"CORONA" PANİĞİ ŞEHRİ SARDI

Bu gelişmeler yaşanırken Sakarya'da büyük bir panik yaşandı. Corona'nın Sakarya'da görüldüğü iddiaları sosyal medyada kısa süre içinde yayıldı. Bunun üzerine açıklama yapan Sağlık Bakanlığı ve Sakaryalı yetkililer, korkulacak bir durumun bulunmadığı hastanın üzerinde virüsle ilgili güçlü bir bulgunun olmadığı  ve kesin sonuçların 1 gün içinde çıkacağı yönünde açıklamalar yaptı.

AZİZ ÖĞÜTLÜ: İZOLE ODADA

Hastanın SEAH'ta izole odaya alındığını, virüsle ilgili sonuçların 1 gün sonra çıkacağını belirterek, " Hasta Umre'den döndüğünde rahatsızlığı artmış galiba. Hekim arkadaşlarımızda tabi tedbir amacıyla durumu ciddiye alarak gerekli tedbirleri almışlar. Hastamızdan gerekli numuneler alındı, testlerin sonucuna göre durumu bakanlığımıza bildiriyoruz. Şu anda hastamız SEAH'ta izole odada tutuluyor. Personelimiz gerekli tedbiri alıp müdahale ediyorlar. Sonuçlar 1 gün içinde çıkacaktı" dedi. Hastayla ilgili testin sonuçları yarın açıklanacak.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 14:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bervin Öztürk
Bervin Öztürk - 9 ay Önce

Allah şifalar versin inşaAllah bişey yoktur Allah ülkemizi milletimizi hertürlü virüslerden korusun Amin

kaan
kaan - 9 ay Önce

E sonuç ne acaba haberin devamı bu gün gelmedi nedir durum ?

SIRADAKİ HABER