“Sakarya’da maskesiz vatandaş kalmayacak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediyenin maske üretim çalışmaları ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu 

“Sakarya’da maskesiz vatandaş kalmayacak”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, TGRT Haber canlı yayın programına katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Maske Atölyesi’nde gerçekleşen canlı yayın da, Sakarya’da şu ana kadar 3 milyon maske dağıtıldığını dile getiren Başkan Yüce, “Özveri ile çalışan tüm personelimize kolaylıklar diliyorum. Biz Sakarya için hizmet etmeye her zaman devam edeceğiz” dedi.
430 bin haneye ulaşacağız
Koronavirüsü yenmek adına Sakarya’nın her noktasında özveri ile çalıştıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Maske en önemli izolasyon yöntemini oluşturmaktadır. Bizler dışarıdan maske imalatı yapmak yerine kendi tesisimizi kurarak Sakarya’mıza destek olmaktayız. 200 kişilik bir ekip ile Mahalle, Cadde, Sokak, ilçe fark etmeksizin her yere ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimiz 430 bin haneye maske ve dezenfektan ulaştırmak. Tüm vatandaşlarımıza evde kaldıkları süre boyunca yardımlarımız devam ediyor. Bunların yanı sıra esnaflarımıza yönelik 10 maddeli Ekonomik Destek Paketimizi açıkladık. Böylece zor durumda kalan esnafımızın bir kez daha yanlarında yer aldığımızı belirttik” dedi.
Sakarya’yı daha iyi yerlere taşıyacağız
Açıklamalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’yı virüse karşı çok iyi bir şekilde dezenfekte ettik. Hala çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ediyor. Otobüs, minibüs ve dolmuş kullanan vatandaşlarımıza maske dağıtımı yapıyoruz. Yollarda farkındalık oluşturmak adına trafik ışıklarını evde kal sloganı ile yeniledik. Sağlık çalışanlarımıza her konuda kolaylık sağladık. Evde Kal Kitapla Kal ile kitap kardeşliğimizi pekiştirmeyi amaçladık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak aş ve nakit desteklerimiz devam ediyor. Gönül esasına dayalı bir ortam ile vatandaşlarımıza hizmet vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Türkiye ve Sakarya’yı daha iyi yerlere getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 6 ay Önce

İyi de bugün eczanelerin çoğunda para ile satılanları dahi bulamadık...

hikmet çakmakçı
hikmet çakmakçı - 6 ay Önce

Maske dağıtımı ev ev yapılıyor diyorsunuz fakat bizim mahallede henüz maske dağıtımına rastlamadık

Celal
Celal - 6 ay Önce

Ben de gormedim

Nihal Bayrakli
Nihal Bayrakli - 6 ay Önce

Yaş 66 bugüne kadar hiç evlerimize maske ulaşmadı nasıl çıkılacak Pazar günü

SIRADAKİ HABER