Sakarya'da yılbaşı eğlencesi sadece 12 bin TL

Yılbaşı için paketlerini açıklayan Sakarya'daki otellerde kalmak isteyenler 4 günlük rezervasyon için 12 bin liraya varan ücretler ödedi...

Sakarya'da yılbaşı eğlencesi sadece 12 bin TL

sakaryayenihaber.com*

Sapanca Gölü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra İstanbul ve çevre illere yakınlığı nedeniyle ön plana çıkan Sapanca, 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulanacağı yılbaşında tatilcilerin tercihi oldu. 

Gecelik 2 kişilik konaklama fiyatlarının 2 bin TL ile 4 bin 500 TL arasında değiştiği ilçede yer alan lüks otellerde doluluk oranı yüzde 75’i geçerken çok sayıda butik otel ise 15 gün önceden doldu.

İlçede hizmet veren bazı işletmelerin canlı müzikle eğlence yaparak bunları paket haline getirip sattığı iddialarını da yalanlayan işletme müdürleri, hem bakanlıklar hem de kendi iç denetimleri tarafından denetlendiklerini ve kesinlikle İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar dışına çıkmayacaklarını söyledi. 

Öte yandan Sapanca Gölü manzaralı villa kiralayarak aileleriyle yılbaşını geçirmek isteyen vatandaşlardan ise 4 gün için 6 ila 12 bin TL arasında bir fiyat talep edildiği öğrenildi.

Pandemi sebebiyle ekonomik anlamda zorlu bir süreç geçiren otellerin yıl başı tatili için uyguladığı tarifeler talep gördüğü kadar tepki de çekti

Adapazarı, Serdivan, Sapanca'da hizmet veren oteller, fiyatlar uçuk olmasına rağmen günler öncesinden doldu.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 14:17
banner3
YORUM EKLE