SAKARYALI CANCAN MİLANO FUARI'NIN GÖZDESİ OLDU

Meyve pres makinaları üzerine üretim yapan Cancan , 40. Uluslararası Host Milano fuarında standı ile ürünlerini ve firmasını temsil etti.

SAKARYALI CANCAN MİLANO FUARI'NIN GÖZDESİ OLDU

İtalya’nın Milano kentinde 20-24 Ekim tarihlerinde 40.sı düzenlenen Host Milano 2017 Uluslararası Otel Ekipmanları Fuarı sona erdi. Dünya genelinde 47 ülkeden 2010 katılımcı ve gıda sektörünün tüm kollarını kapsayan 170 ülkeden 60 bini yabancı olmak üzere toplam 150 bin profesyonel ziyaretçi ile Host Milano 2017 fuarı, endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa’daki en büyük fuarı olarak biliniyor.
65 TÜRK FİRMASI
Host Milano 2017 fuarında 65 Türk firması kendi stantlarını açarak ürünlerini tanıttı. Sakarya’lı firma Cancan markası ile ilk kez katıldığı  fuarda ürünleri ile ilgi odağı oldu. Fuarda en çok dikkati çeken ürün ise Turizm tesislerinde rekabetin bir sonucu olarak “her şey dahil” sistemlerde, artık taze meyve suyunun yanı sıra soğuk meyve suyunun rağbet görmesi nedeniyle sektörün ihtiyacını göre soğutucu sistemli otomatik portakal sıkma makinesini oldu.
FARKLI MEYVE SULARI
Taze meyve suyu üretimi dünyada hızla arttarken,  toplum artık yalnızca portakalın değil; nar, greyfurt, elma gibi farklı meyvelerin suyunu da taze olarak tüketme eğilimi gösterirken, bu ihtiyacı göz ardı etmeyen Cancan son iki yıl içinde sadece nar suyu sıkabilen, spesifik nar sıkacağını da üretti. Hali hazırda firmanın manüel ve otomatik portakal sıkma makineleri, otomatik nar ve greyfurt sıkma makineleri bulunuyor.  Öte yandan Cancan  üretmiş olduğu yeni nar sıkma presi ile Host Milano fuarında ziyaretçilerine taze meyve suyu ikramında bulundu.
5 BİN METREKARE
Host Milano fuarında Türk katılımcılar fuar boyunca stantlarında 26 bin civarında ziyaretçi ağırladı. Bu yıl düzenlenen Host Milano 2017’de Türk firmaları fuarda 5 bin m2’den büyük bir alana stantlarını kurarak en yeni ürünlerini dünyanın dört bir köşesinden gelen ziyaretçilerin beğenisine sundu. Sektör katılımcılarının yer aldığı ve profesyonel ziyaretçilerin bir araya geldiği bu büyük organizasyonda yer almak ülkemizin ve firmalarımızın Avrupa’da temsil edilmesi açısından büyük öneme sahiptir.
YENİ ÜRÜNLER
CANCAN  yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Sakarya’daki üretim tesisinde boyama ve kaplama aşamaları hariç tüm ürünlerini tek çatı altında imal ediyoruz. CNC tornalar ve frezeler vasıtasıyla metali şekillendirerek hayat veriyoruz. CANCAN firmasının yıllık üretim kapasitesi 50 bin civarındadır. Yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiren firmamız, kendi bünyesindeki AR-GE ekibiyle her yıl yeni ürünlere odaklanıyor” dedi. Elif Tahtakale

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER