SAKARYALI ŞAHİN RTÜK ÜYESİ OLUYOR

SAKARYALI ŞAHİN  RTÜK ÜYESİ OLUYOR

AKP, pazartesi günü yapılacak RTÜK üyesi seçimleri için Sakaryalı olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eski Müsteşarı Ebubekir Şahin’in adını verdi.

TBMM Genel Kurulunda, 16 Ekim Pazartesi günü boş bulunan iki ve boşalacak bir RTÜK üyeliği için seçim yapılacak. TBMM Genel Kurulu gelecek hafta, İçtüzük uyarınca çalışma günleri olan salı-çarşamba-perşembe günlerinin dışında 16 Ekim Pazartesi günü de mesai yapacak. Genel Kurulda, pazartesi günü, uzun süredir boş bulunan iki RTÜK üyeliği ile 4 Kasım'da HDP kontenjanından boşalacak bir RTÜK üyeliği için seçim yapılacak. Yeni RTÜK üyelerinin ikisi AKP'den, biri ise CHP'den seçilecek.

AKP, seçilecek iki üyenin iki katı aday olarak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eski Müsteşarı Ebubekir Şahin, eski RTÜK üyesi Taha Yücel ile AKP Grup danışmanları Mustafa Hançerkıran ve Şevket Sarıcaoğlu'nu aday olarak bildirecek. CHP de yeni RTÜK üyesi adayları olarak, CHP TBMM Grubu Basın Danışmanı İlhan Taşcı ile Grup danışmanı Ali Taştan'ın isimlerini sunacak. Pazartesi günü yapılacak yeni RTÜK seçiminde; AKP kontenjanından Şahin ile Yücel'in, CHP'de ise Taşcı'nın seçilmesi bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort