SAKARYALI YAZARLAR OKULLARDA

Adapazarı Kaymakamlığı ile Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği program çerçevesinde TYB Sakarya Şubesine üye 23 Sakarya'lı yazar, Adapazarı merkezindeki 15 lise ve 8 ortaokulda öğrencilerle buluştu.

SAKARYALI YAZARLAR OKULLARDA

Projeyle ilgili dün Adapazarı Kaymakamlığı’nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, TYB Sakarya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hasan Sağlam, okul müdürleri ve yazarlar katıldı.

KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ
Yapılan basın açıklamasında konuşan Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya”Çok önceden kültür sanat faaliyetlerine önem veren arkadaşlarla bir araya geldiğimizde, böyle bir etkinlik yapmayı planlıyor, istiyorduk” dedi. Geçmişte bazı nedenlerden dolayı etkinliği gerçekleştiremediklerini söyleyen Çelikkaya “Bugün TYB Sakarya Şubesiyle birlikte Adapazarı’nda yaşayan yüzlerce gencimizi bu şehrin Sakarya'nın 23 yazarıyla buluşturuyoruz” dedi
SAKARYA’DAKİ YAZARLAR
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ise basın açıklamasında yaptığı konuşmada, etkinliklerin Adapazarı'nda bulunan yazarları tanıtmak için çok faydalı olacağını söyledi. Cevherli, “Öğretmenlerimiz bile Sakarya'da bu kadar çok yazarımızın olduğunu bilmiyor. Bizim ne çok yazarımız varmış da haberimiz yokmuş. Kusur hepimizde” dedi. Gençlerle buluşacak olan yazarlara tavsiyede bulunan Ziya Cevherli “Artık çok daha teknolojik bir eğitim ve çok zeki öğrenciler var. Size sorulan soruları sakın ha geçiştirmeyin, onların Google amcaları var.”Dedi.

DOLU DOLU 10’UNCU YIL

TYB Sakarya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hasan Sağlam ise şuse olarak 10’uncu yıllarını kutladıklarını belirterek, “Sakarya'lı yazarlar okullarda yüzlerce öğrenciyle edebiyatı ve sanatı konuşacak. Hedefimiz dolu dolu bir 10 yıl geçirmek. Bu güzel destek ve ortaklık için Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve ekibine, okul müdürü ve öğretmenlerine, etkinliğimize katılmakta olan 23 yazarımıza ve yarınlarımızın teminatı olan yüzlerce gencimize çok teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort