“Sakarya’nın acil servisiyiz”

Yürüttükleri yardım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Sakarya Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SAKVA) Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Şen, “Bizler, bir hastanenin acil servisinde hizmet veren sağlık personelleri gibiyiz” diye konuştu

“Sakarya’nın acil servisiyiz”

700 KİŞİYE YEMEK

Sakarya’da ihtiyaç sahiplerine yönelik hizmet veren SAKVA, kovid-19 salgın süreciyle birlikte yardımlarını iki kat daha arttırdı. İhtiyaç sahiplerini tespit ederek yardımda bulunduklarını belirten SAKVA Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Şen, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle günlük 700 kişiye sıcak yemek dağıttıklarını söyledi.

PANDEMİ ETKİSİ

Nakdi, kömür, erzak, adak kurbanı, kıyafet ve soba yardımında bulunan SAKVA, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin tespit ettiği ailelere sıcak yemek dağıtımı yaparak vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Koronavirüs salgınının etkisiyle ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin daha fazla arttığını belirten Şen, “İhtiyacı olan ailelere market çekleri dağıtmaya devam ediyoruz. Sadece kuru bakliyat değil aynı zamanda araçlarımız ile mahalleleri dolaşarak sıcak yemek dağıtımında da bulunuyoruz. Salgının da etkisiyle 2019 yılına göre bin 200’den fazla yardımda bulunduk. Bu süreçte yardımsever insanlarımız da bize destek oluyor. Bizler yapılan yardımları görmeleri için destek verecek kişileri ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturuyoruz ve ortamı görerek eksikleri tamamlıyorlar” dedi.

YARDIM DAVETİ

Haftanın 6 günü sıcak yemek dağıtımı yapıldığını söyleyen Şen, “Vakfımız, kuruluşundan günümüze kadar kesintisiz sürdürdüğü aşevi faaliyetlerine haftanın altı günü 3 araçla devam ediyor. 3 aracımız aş dağıtırken 1 aracımız da tespitte bulunup erzak dağıtımı yapıyor. En çok ihtiyaç sahipleri Adapazarı, Erenler, Serdivan ve Arifiye’de oluyor. Bizler muhtar ve vatandaşlar ile iletişime geçerek ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. İlk ziyaretimizde arkadaşlarımız o bölgeye intikal ederek tespit çalışması gerçekleştiriyor. Daha sonra karar alınıp gerekli yardımlarda bulunuluyor. Sürekli aynı kişilere yardım etmiyoruz. Bizler bir hastanenin acil servisinde hizmet veren sağlık personelleri gibiyiz. Bizler Sakarya’nın acil servisiyiz” diye konuştu. Şen olarak durumu iyi olan vatandaşları yardımda bulunmaya davet etti.

Şevval GEÇİN

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 14:47
banner3
YORUM EKLE