“Sakarya’nın merkezi Serdivan olacak”

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, göreve geldiği 2009 yılından bu güne gelinen Serdivan’da hiçbir şeyin tesadüf olmadığın belirterek, “Sakarya’nın merkezi Serdivan olacak” dedi.

“Sakarya’nın merkezi Serdivan olacak”

“HERKES SERDİVAN’A GELECEK”
Alemdar, Serdivan’ı Yazlık Köprüsü’nden, Tunatan kavşağına kadar idari ve ticari aks olarak planladıklarını belirterek; “Bakın; ‘Belediye binası burada olacak’ dedik. Tesadüfen mi geldik buraya? Kaymakamlığa hemen AVM’nin karşısında 13 bin metre yer verdik. Tüm kamu hizmetleri burada verilecek. AVM burada, Cadde 54 burada, Fikir Sanat Atölyesi, Gençlik Spor, esnaflar, tüccarlar, Hilton gibi bir otel burada. Ben ‘merkez olacağım’ diyorum. Merkez herkesin ihtiyacını görmek için gittiği yerdir. Artık herkes Sedivan’a gelecek” dedi.
“BATIYA DOĞRA BÜYÜYECEĞİZ”
Serdivan’ın yönün belli olduğunu da kaydeden Başkan Alemdar, büyümenin Yazlık değil, Kazımpaşa ve Esentepe’ye doğra, yani Kocaeli, İstanbul’a doğru olacağını söyledi. Alemdar; “ Bu şehir bu tarafa gitmek zorundadır, buna mecburdur. Çünkü herkes bir öncekini takip eder. Bizim yönümüz batı. Biz İstanbul’u, Kocaeli’ni takip etmek zorundayız. Hiç kimse yolda giderken durupta arkadakini beklemez. Öndekine yetişmek için arkadaki koşmak zorunda. Bizde batıya doğru koşmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Gazetemiz Haber Koordinatörü Günay Yazıcıoğlu’na 10 yıllık belediye başkanlığını ve bu dönem hayata geçirecekleri proje ve hizmetleri değerlendirdi.

Özel röportajın tamamını Sakarya Yenihaber Gazetesi'nde okuyabilirsiniz. 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat karahan
murat karahan - 9 ay Önce

32 evler ne alemde başkan bey

RIZA SANGA
RIZA SANGA - 9 ay Önce

ŞELALE PARK 2 YIL OLDU HALA OLACAK..

SIRADAKİ HABER