Sakarya’nın sorunlarını masaya yatırdılar

Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) 217. Toplantısı Orman Park’ta yapıldı. Sakarya’nın birçok sorununun masaya yatırıldığı toplantının bu ayki konuğu Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli oldu.

Sakarya’nın sorunlarını masaya yatırdılar

SASTOP Başkanı Av. Önder Döker’in başkanlığında yapılan toplantıya davetli olarak katılan Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, konseyin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Toplantıda SASTOP tarafından yürütülen çalışmalar hakkında komisyon üyeleri tarafından tek tek bilgilendirme yapıldı.

TRAFİK SORUNU

Trafik Komisyonu Başkanlığını yürüten Sivaslılar Derneği Başkanı  Aytaç Güner Şehrin, Sakarya’nın özellikle merkez bazlı trafik sorununun çözümü noktasında yapıkları çalışmalar hakkında bilgi sunumu yaptı. Sakarya  Bisiklet Doğa Sporları Derneği Başkanı  Şefik  Akar  Bisiklet sporları ile ilgili isteklerini, hazırladıkları  raporla sunacağını belirtirken, Sakarya Oto Sanatkarları Eğitim Ve Dayanışma Derneği Başkanı Özcan Ovalı, trafiğe öncelikli çözümler sundu. 

HASARLI OKULLAR

Hasarlı okullarında gündeme geldiği toplantıda, bu konuda görevlendirilen Komisyon Başkanı Özel Eğitime Muhtaç Çocuklar Derneği Başkanı  Gülsen Öziş, “Bizde Komisyon olarak 4 ay önce çalışmalarımızı tamamladık. Geçtiğimiz günlerde yetkililerce açıklanan 17 hasarlı okula ek olarak ilçelerimizin birinde  bulunan okul hakkında ek çalışma yapıyoruz. Konuyu inceleyip, bilgi vereceğiz” dedi.

TELEFERİK VE ÇEVRE

KIRÇEY Başkanı  Hüsamettin Koçak ve  Başkan Yardımcısı Ahmet Albaş, Kırkpınar Teleferik hattı ile ilgili son gelişmeleri anlatırken, Emekli  Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı  ve Av. Ahmet Akyüz, yeni Adliye Sarayı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çevre Komisyonu Bakanı   Geyve Boğazı ve Tabiatı Koruma Derneği  Başkanı  Kamuran Tan, Geyve Boğazı ile ilgili devam eden davalar hakkında bilgi verirken, Kocaali’ de kurulması istenilen Kimya OSB’ si de SASTOP’un gündeminde yer alan konular oldu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER