'SAKARYA'NIN TURİZMİNİ DAHA DA CANLANDIRMALIYIZ'

MARKA Genel Sekreteri Çöpoğlu’nu ziyaret eden AKP Milletvekili İsen, turizm faaliyetlerinin ivme kazanması gerekliliğini vurgulayarak, “Sakarya’mızın turizmini daha da canlandırmak için kapsamlı projeler üretmemiz gerekiyor” dedi

'SAKARYA'NIN TURİZMİNİ DAHA DA CANLANDIRMALIYIZ'

AKP Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı (MARKA) ziyaret etti. Ajans Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’ndan son çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgi alan Milletvekili İsen, Çöpoğlu’na başarılar dileyerek, turizm faaliyetlerinin ivme kazanması gerekliliğini vurguladı.
HARMANTEPE KALESİ
Sakarya’nın her alanda olduğu gibi özellikle turizm alanında çeşitliliğinin olduğunu aktaran Prof. İsen, bölgenin salt Arap turizmine yönelik olmaması gerektiğini belirtti. Sakarya’nın yaylaları, gölleri, vadileri ve kanyonları ile dört mevsime hitap edecek turizm potansiyeli olduğunu yineleyen İsen, “Yanı başımızda 20 milyona yakın nüfusu olan ve kendine yakın turizmi arzulayan bir İstanbul var. Sakarya’mızın turizmini daha da canlandırmak için kapsamlı projeler üretmemiz, şehrimizin değerlerini iyi bilerek doğru bir şekilde tanıtmamız gerekiyor. Mesela Söğütlü ilçemizde bulunan Harmantepe Kalesi. Önce bizim bunu kendi insanımıza anlatmamız, sonra, profesyonel bir şekilde, rehberler eşliğinde tarihi yerlerimizi gezmemiz ve gezdirmemiz gerekir. Sakarya’mızın turizm sektöründe de önemli bir konuma gelmesi için gereken tüm çalışmaları hızla hayata geçirmeliyiz. Ben üzerime düşen tüm sorumluluğu yerine getirmek için her zaman hazırım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER