Sakaryaspor'a renklerini veren avukata veda

Sakaryaspor'da yeşil-siyah renklerin ortaya çıkmasına sebep olan avukat Zerrin Batmaz, Üsküdar'da sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi

Sakaryaspor'a renklerini veren avukata veda

Giydiği yeşil ipek bluz ve siyah etekle Sakaryaspor'un yeşil-siyah renklerine ilham olan Avukat Zerrin Batmaz, geçtiğimiz gün hayatını kaybetmişti. 
Aynı zamanda Sakaryaspor'un kurucularından olan Batmaz'ın cenazesi bugün İstanbul Üsküdar'daki evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından cenaze öğle vaktinde Üsküdar Şakirin Camii'ne taşındı. Sakaryaspor'un değerli isimlerinden olan tecrübeli avukatın cenazesinde sevenleri yalnız bırakmadı. Aileye taziyelerini ileten Sakaryalılar, cenaze namazında en ön saflarda yer aldı. Batmaz, yeşil-siyahlı taraftarların ve sevenlerinin omuzlarında gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.
Yeşil siyah renklerin hikayesi nedir?
5 Temmuz 1965 yılı haziran başları; güzel bir Adapazarı ikindisi, pırıl pırıl bir güneş ve nefis bir hava var. Yer Atatürk Bulvarı’ndaki Şemsiyeli Park... Avukat Ali Necdet Güven, Terzi Ethem Boran, Azmi Tavşan, birkaç kişi daha toplanmış “Sakaryaspor’un kuruluş çalışmalarını” sürdürüyorlar... Tavşan kanı nefis çayların biri gidip biri gelirken masaya, gündem maddelerinden birisi de “kulübün forma renklerinin neler olacağı”dır. Farklı farklı alternatifler üzerinde durulur; “acaba 4 takımdan birer renk mi alınsa” vs... Bunun pratikte büyük zorlukları vardır. O sırada Bulvar’dan şehrin popüler avukatlarından Zerrin Batmaz geçmektedir. Gerisinin o günkü toplantıda bulunan Azmi Tavşan’dan dinleyelim: “Zerrin Batmaz, çok alımlı, gösterişli, son derece kaliteli bir hukukçu olarak giydiğini yakıştıran, herkesin saygı duyduğu bir bayandı. Zerrin Hanım o gün yeşil ipek bluz ile siyah bir etek giymiş, önümüzden geçiyor. Hepimizin gözü üzerinde. O ne güzel bir renk armonisiydi öyle. Adeta büyülenmiştik"

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 15:50
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 8 ay Önce

Yaşça benden büyük olan Zerrin hanım ve ailesi Adapazarında komşularımızdı. Hepsi zarif, nazik, görgülü insanlardı. Herhalde en son 50 sene evvel kendisiyle yolda karşılaşıp selamlasmıştık. Vefat haberi beni o senelere döndürdü. Üzüldüm. Allah rahmet eylesin!

N.ayan
N.ayan - 8 ay Önce

Sakarya'nın başı sagolsun

Esra Boran Turkmemetog.
Esra Boran Turkmemetog. - 8 ay Önce

Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.Allah rahmet eylesin.Mekani cennet olsun.

SIRADAKİ HABER