Sakaryaspor adına açılan kermese sert tepki! 

Geçtiğimiz yıllarda esnafın tepkisini çeken, bu yıl 'Sakaryaspor adına' açıldığı söylenen kermese sert bir tepki geldi... 

Sakaryaspor adına açılan kermese sert tepki! 

Bir organizasyon firması tarafından her yıl Sakarya'ya getirilen, son olarak geçtiğimiz yıl Adapazarı Garının içinde açıldıktan sonra esnafın tepkisi sonrası kapatılan kermes bu yıl yine açıldı. 
Donatım Park'ın (Kent Park) otoparkında açılan kermesin, "Sakaryaspor'a yardım amacıyla" kurulduğu duyuruldu. 

Farklı şehirlerden esnafın yöresel ürünler sattığı kermese Sakarya esnafından yine tepki geldi. 

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, fuara tepki gösterdi. 

İZİN VERMEYE BIKMADILAR 
Her yıl aynı kabusu yaşamaktan usandıklarını belirten Başkan Akdardağan, “Adapazarı Kent Park içerisindeki Öğretmenevi binasının hemen önünde sözde Sakaryaspor’a yardım amacıyla esnafımızın kabusu olan 81 il’den yöresel ürünler fuarı açılmıştır. Bizler bu tür fuarların açılmaması gerektiğini defalarca söylemekten bıktık, esnafı umursamayanlar ise izin vermeye bıkmadı. Şehir dışından gelerek ne olduğu belli olmayan bu tür fuarlara şehrimiz de gösterilen tepkileri rağmen hala nasıl izin veriliyor anlamış değiliz.” Dedi.  

SAKARYASPOR'A AİT BİR ŞEY YOK 
Akdardağan, “İzlenimlerimize göre tamamen kandırmacadan ibaret olan bu fuar şimdi de şehrimizin gözbebeği Sakaryasporumuzun adıyla kurulmuştur. Gittik ve yerinde gördük. Fuarda, Sakaryaspor’a ait bir şey olmamasının yanı sıra yöresel adıyla hijyenik olmayan şartlarda ürünler satılmaktadır. Özellikle koronavirüs sürecini yaşadığımız ve çok dikkatli olmamız gereken bu dönemde açıkta satılan ürünler sağlığımızla oynamak biryana, insanları dolandırmaktan başka bir şey değildir” dedi. 

HİJYEN YOK
Satışa sunulan ürünlerin nerede üretildiği, ne olduğu ve menşeinin bilinmediğine vurgu yapan Başkan Akdardağan, “Tamamen kayıt dışı olan ve esnafımıza zarar veren, derme çatma tezgahlarda kremanın kilosu 45, tereyağının 40, peynirin ise 20 liradan satılması nasıl mümkün olabiliyor. Hijyenik olmayan şartlarda et ve et ürünleri ile bakliyat çeşitlerinin ne derece sağlıklı olduğu ise düşündürücüdür” diye konuştu.  

ARTIK YETER!
Yetkilileri göreve davet eden Başkan Akdardağan, “Koronavirüs süreci nedeniyle işleri bozulan esnafımıza bir darbede fuar adıyla vuruluyor. Esnafa gelince en ince detayına kadar işyerlerimiz denetleniyor, ürünlerimiz tek tek inceleniyor, kayıtlarımıza defalarca bakılıyor ama iş bu tür fuarlara ve kermeslere gelince yetkililer nedense görmezden geliyor. Artık yeter! Esnafımız bu tür görüntüler görmek istemiyor. Esnafımız için geçerli olan tüm müeyyideler, kermesler ve fuarlar içinde geçerli olsun. Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı, Tarım İl Müdürlüğü ve belediye yetkililerini göreve davet ediyorum. Esnafımızın ekmeğine göz dikenlere, vatandaşımızın sağlığı ile oynayanlara, şehrimizin değerlerini kullanarak kazanç elde etmek isteyenlere fırsat verilmesin.” Dedi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 12:38
banner3
YORUM EKLE