Sakarya'ya 52 Pratisyen Hekim atanacak

Sağlık Bakanlığı 52. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası çerçevesinde illere dağıtılacak zorunlu hizmet yükümlüsü tabiplerin atanacakları münhal kadroları açıkladı.

Sakarya'ya 52 Pratisyen Hekim atanacak

Buna göre Sakarya iline bu dönem 52 pratisyen hekim atanıyor. Sakarya’da eksikliği fazlasıyla hissedilen pratisyen hekim açığının yapılacak olan atamalarla bir nebze de olsa giderilmesi bekleniyor.
Sakarya’ya ataması yapılacak olan 52 pratisyen hekimin dağıtılacağı hastane ve Toplum sağlığı merkezleri şöyle: “Akyazı Devlet Hastanesi (3 adet), Ferizli İlçe Devlet Hastanesi (2adet), Ferizli Toplum Sağlığı Merkezi (1 adet), Geyve Devlet Hastanesi (2 adet), Hendek Devlet Hastanesi (3 adet), Hendek Toplum Sağlığı Merkezi (1 adet), İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi (1 adet), Sakarya Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi (4 adet), Karasu Devlet Hastanesi (3 adet), Karasu Toplum Sağlığı Merkezi (1 adet), Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi (1 adet), Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezi (1 adet), Kocaali İlçe Devlet Hastanesi (3 adet), Pamukova İlçe Devlet Hastanesi (3 adet), Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (8 adet), Sapanca İlçe Devlet Hastanesi (4 adet), Taraklı Toplum Sağlığı Merkezi (1 adet), Toyotasa Acil Yardım Hastanesi (3 adet), Yenikent Devlet Hastanesi (7 adet).”
Aynı kura kapsamında Sakarya Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet Genel Cerrahi uzmanı ve bir adet de Radyasyon Onkolojisi uzmanı da atanacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Alemdar, "Ekim ayı içinde göreve başlamaları öngörülen hekimler ile ilimizdeki hekim ihtiyacı büyük oranda karşılanmış olacak. İlimize hayırlı uğurlu olsun" İfadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER