'SAKARYA'YA BAKAN YAKIŞIR'

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Sezai Matur 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi.

'SAKARYA'YA BAKAN YAKIŞIR'

Matur’un değerlendirmesi şöyle;

Halkımız 1 Kasım’da sandığa giderek ülkenin geleceği adına tercihi ortaya koymuştur. Seçmen Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yüzde 50’ye çok yakın bir oyla bir kez daha tek başına iktidar görevi vermiştir. Sakarya halkı ise yüzde 68’e yaklaşan bir oyla yeniden Adalet ve Kalkınma Partisi’ne destek vermiş, bu partiden 5, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden 1’er olmak üzere milletvekili seçmiştir.

Seçim sonuçlarının ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Sakarya daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de Adalet ve Kalkınma Partisi’ne Türkiye ortalamasının üstünde oy vermiştir. 13 yıllık iktidar döneminde çok kısa süre Sakarya’nın bakanı olmuştur. Bu dönem yeni kurulacak kabinede Sakaryalı bir bakan bulunmasının ilimiz sorunlarının çözümüne önemli katkılar vereceğini düşünmekteyiz.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Milletvekilleri içinde Bakanlık yapabilecek çok değerli milletvekillerimiz olduğunu bilmekteyiz. Sakarya Gazeteciler Cemiyeti olarak Sakarya’nın kabinede bir bakanla temsili konusunda Sakarya kamuoyunu harekete geçmeye davet ediyoruz. Gelin bakan talebimizi Ankara’ya yüksek sesle dile getirelim. Bir bakanımız olsun, sorunlarımız çözülsün. Hepimiz inanıyoruz ki, Sakarya'ya bakan yakışır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE