Sakarya'ya kritik uyarı! Bugün çok dikkat edin...

Meteoroloji Sakarya ve 12 il için "sarı kod" yayınladı. Yapılan uyarıda soba, baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması gibi durumlar için tedbir alınması istendi

Sakarya'ya kritik uyarı! Bugün çok dikkat edin...


Meteoroloji, Marmara bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Yapılan uyarıda Sakarya da yer aldı. 


Meteoroloji'nin uyarısında "Rüzgarın; Marmara geneli ile Ege'nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.


İSTANBUL'UN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 13 İLE 'SARI KOD' 

Meteoroloji'nin MeteoUyarı sistemine göre 13 il için sarı uyarı yayınlandı. Sakarya, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Tekirdağ ve Yalova için yayınlanan sarı uyarıda bu illerde rüzgarın etkili olacağı kaydedildi.

VATANDAŞLAR UYARILDI

Açıklamada, sağanak nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

SARI UYARI NEDİR?

Meteoroloji, sarı uyarı için yaptığı açıklamada "Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 11:13
banner3
YORUM EKLE