'Sakarya'yı Cazibe merkezi yapacağız'

'Sakarya'yı Cazibe merkezi yapacağız'

'Sakarya'yı Cazibe  merkezi yapacağız'

AKP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Fevzi Şensoy, Sakaya'yı cazibe merkezi yapmalarının temel hedefleri olduğunu söyledi.
Sakarya kapısı
Fevzi Şensoy yaptığı açıklamada, Sakarya'yı cazibe merkezi yapacaklarını belirterek, 'İzmit ve İstanbul gibi ticaret ve üretim merkezlerinin Anadolu'ya açılan kapısı Sakarya'dır. Sakarya'nın konumunu sadece yol güzergahı olmaktan çıkaracak ve daha güçlü noktalara taşıyacağız. Kongre ve fuar kenti olmak hayal değildir. Bunun hayal olduğunu düşünenler şunu iyi bilmeli ki, hayalleri gerçekleştirmek ve Sakarya'yı cazibe merkezi yapmak temel hedefimizdir' dedi..
Ciddi kaynak
Sakarya'yı bütün dinamikleriyle harekete geçirecek, birikim ve iradeye sahip olduklarını belirten Büyükşehir belediye başkan aday adayı Şensoy, şunları söyledi; 'Üniversitemiz şehrimize zengin akademik birikimi ve iyi eğitimli mezunlarıyla ciddi bir kaynak sunuyor. Bereketli topraklara sahibiz. İstanbul gibi bir dünya kentine 40 dakika mesafede olmak bile başlı başına büyük fırsatlar sunmaktadır. Biz bu fırsatları modern, üretken ve dışa açık bir kent yönetimi anlayışıyla doğru değerlendireceğiz.'
Kongre merkezi
Şensoy, Sakarya'yı tarihi ve turistik potansiyelini de doğru değerlendirerek güçlü bir kongre merkezi haline getirmeyi planladıklarını belirterek, 'Üstad Necip Fazıl'ın şiirdeki vurgusuyla, 'Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk Sakarya' çağrısı yapıyoruz. Bu çağrıyı anlamlı hizmete dönüştürecek güçlü, kolektif akla yatkın ekibimiz var. Sakarya tarımsal alanda bölgemizin Fuar Merkezi olmalıdır. Bakın organize olmasa da kendini kanıtlamış ve güçlü bir pazar oluşturmuş fidancılık sektörümüz var. Bu ve benzeri alanlarda daha geniş bir dünyaya açılmanın yolu fuarcılıktan geçer' diye konuştu. gerçekleştireceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE