SAKAT KALAN ARKADAŞLARI İÇİN EYLEM YAPTILAR

Önceki akşam Kocaali Karasu yolu üzeri 17’inci kilometresinde meydana gelen olayda, Ömür A. (17) okul çıkışı evine dönerken yolun karşısına geçmek istediği sırada aydınlatma olmayan yolda fark edemediği kamyonun altında kaldı.

SAKAT KALAN ARKADAŞLARI İÇİN EYLEM YAPTILAR

Kamyon tekerleğinin altında sürüklenen lise öğrencisi ağır yaralandı. Olay yerine gelen 112 Acil ekipleri, öğrenciyi ilk olarak Karasu Devlet Hastanesine kaldırdı. Ömür A., daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Hemen müdahale edilen öğrencinin bacaklarının kesildiği öğrenildi. Olayla ilgili kamyon sürücüsü gözaltına alındı. 

EYLEM YAPTILAR
Öte yandan Ömür A.’nın arkadaşları Kocaali Anadolu Lisesi bahçesinde bir eylem düzenleyerek kazanın meydana geldiği yola aydınlatma takılmasını istedi. Öğrenciler yaptığı açıklamada, “Biz sadece arkadaşımızın acısını durdurmak için değil, bir başka kişinin de bu acıyı yaşamaması için toplandık. Sesimizi haykıralım ki gerekli merciler gerekli önlemleri alsınlar ve tekrardan böyle bir acı olay yaşanmasın. Önceden bu önlem alınmış olsaydı bu kötü olay olmayacaktı ve bizler de üzülmeyecektik. Karadeniz sahil yolu üzerinde gerekli ışıklandırma ve yaya yollarının yapılması için yetkililer üzerine düşeni yapsın” dediler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE