Salgın var, gören yok! Yetkililer 'yok' diyor...

Soğuk algınlığı ve grip Sakarya’yı esir aldı. Hastanelerin acil servislerinin yanı sıra aile hekimlerinde de hasta sayısı arttı. Sadece önceki gün Doğumevi Çocuk Acil Servisi’ne bin 650’nin üzerinde hasta başvurdu. Yetkililer ise bunun bir salgın olmadığı görüşünde

Salgın var, gören yok! Yetkililer 'yok' diyor...

YETERSİZ KALDILAR
Sakarya’da soğuk algınlığı ve grip vakalarında adeta patlama yaşandı. Son bir haftadır şehirde artan salgın nedeniyle hastanelerin acil servisleri yetersiz kaldı. Salgın büyükler kadar çocukları da etkiledi. Sadece önceki gün SEAH Doğumevi Çocuk Acil Servisi’nde bin 650’nin üzerinde hastaya poliklinik hizmeti verildi. 
DEVAMSIZLIK ARTTI
Okullarda devamsızlık oranı yüzde 50’ye yaklaşırken, veliler okulların tatil edilmesini istedi. Veliler çocukların temasının kesilmesiyle salgının azalabileceğini ifade ederken yüksek ateş, öksürük ve vücut ağrılarıyla kendini gösteren hastalık giderek yaygınlaşıyor. Hastalık nedeniyle bazı ateş düşürücüler de piyasada bulunmuyor.
AİLE HEKİMLERİ KAPALIYDI
Hastalıklara rağmen İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri durumun salgın olmadığı görüşünde. Yetkililer, “Hava şartları nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de üst solunum yollarında artış yaşandı. Bu bir salgın değil. Aile hekimleri hafta sonu kapalı olduğu için hastanelerin acil servislerine başvurularda artış yaşandı” diye görüş belirtti.

Sakarya Yenihaber Gazeetesi
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 11:37
banner3
YORUM EKLE