SAMİB EĞİTİMLER YOĞUN TEMPODA DEVAM EDİYOR

SAMİB Üyelerine dönük olarak, “İş Hukuku ve İşyeri Uygulamaları” konulu eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitimlerde işveren ve işçi hakları, iş akit fesihleri gibi konular ele alındı.

SAMİB EĞİTİMLER YOĞUN TEMPODA DEVAM EDİYOR

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Üyelerine yönelik olarak düzenlenen   “İş Hukuku ve İşyeri Uygulamaları”  konulu eğitim, Eğitimci  Yusuf Kuru  tarafından, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılışta yer alan SAMİB Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitime olan desteklerinden dolayı Adamaksan, İmza İK Yönetimine ve  eğitim programına katılan tüm Üye firmaların temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Eğitim İhtiyaç Analizi uyarınca kararlaştırılan eğitim faaliyetleri kapsamında eğitim çalışmalarının sürdürüleceğini ifade etti

İŞLENEN KONULAR
Verilen eğitimde , İş Hukuku ve İş yerinde uygulamalarının  neler olduğu, nasıl uygulandığı ve İşletmenin iş hukuku yasalarına uygunluk ve bu çerçevede olası hukuki sonuçlarına karşı nasıl önlem alacağı aktarıldı. Eğitim programının akışı içerisinde 4857 sayılı iş kanunu, İşveren ve işçi hakları, Asıl işveren-işçi hakları, İş akdi fesih çeşitleri, Çalışma çeşitleri, İhbar-kıdem tazminatı, İhbar öneli ve iş arama izni nedir, Resmi tatil, Yıllık izin, Fazla mesai, Çalışma süreleri ve telafi çalışması, İşyeri disiplin kuralları, İhtarnamede izlenecek yol, Yıllık izin uygulaması gibi konular ele alındı.


DESTEK VE TEŞVİKLER
Soru ve cevaplar ile sonlandırılan eğitim sonunda yapılan “ Eğitim Faaliyeti Değerlendirmesinde” katılımcılar eğitimin kendileri ve temsil ettikleri şirket için çok faydalı olduğunu ifadeyle teşekkürlerini ilettiler. SAMİB yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmede, önümüzde ki eğitimlerde,  “Destek ve Teşvikler ” konulu seminer programı düzenleneceği ifade edildi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER