Sapanca Gölü'nü görmek için gelen Youtuber'ın isyan videosu

İstanbul'dan ilimize Sapanca Gölü'nü görmek için gelen engelli youtuber İbrahim Yeltek, beklediği durakta kendisini hiç bir otobüs almadığı için isyan etti. Şikayetini çektiği videoda anlatan engelli,"Engelli ibaresi var almadılar, duran nasıl bineceğimi sordu. Belediyeden cevap yok, uzaylı görmüş gibi bakıyorlar" diye konuştu

Sapanca Gölü'nü görmek için gelen Youtuber'ın isyan videosu

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

İstanbul'da yaşayan ve çektiği videoları ünlü video paylaşım sitesi Youtube'da paylaşan engelli İbrahim Yeltek, ilimizin doğal güzelliklerinden biri olan Sapanca Gölü'nü görmek için bir gezi planı yaptı.
Yeltek, geçtiğimiz günlerde arkadaşıyla birlikte İstanbul'dan Yüksek Hızlı Tren(YHT) ile ilimize geldi. Arifiye Tren Garı'nda inip engelli aracıyla durağa gelen Yeltek, arkadaşıyla birlikte Sapanca'ya gitmek için otobüs bekledi. İddiaya göre, üzerinde "engelli" ibaresi olan araçlar el işaretleri yapan Yeltek ve arkadaşını almak için durmadı. Bu duruma isyan eden engelli youtuber belediye ve jandarmayı arayıp durumu iletti. Yetkililerin kendisine olumlu bir dönüş yapmadığını belirten Yeltek, isyanını çektiği videoda anlattı. Youtube'da ve sosyal medya hesaplarında yayınlanan videoda yaşadıklarını anlatan genç, "Gelen otobüslerin hepsi minibüs tarzında, engelli ibaresi var ama aracı durdurduğumuzda şoför nasıl bineceğimi soruyor. Belediyeyi arıyoruz girişimiz alt kattadır diyor. Muhattap bulamıyorsunuz, jandarmadan geldiler 'ailenizin haberi var mı' diyor. Öyle bir yere geldik ki yani... Uzaylı görmüş gibi bakıyorlar" ifadelerini kullandı. Engelli Yeltek ve arkadaşı daha sonra bulundukları yerden özel bir araçla ayrıldı. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 14:06
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER