Sapanca semalarında merak uyandıran uçak!

Sapanca Gölü üzerinde uçan ve büyük merak uyandıran büyük uçakları uçuş sebepleri belli oldu. Uçakların Ankara'daki orman yangınına müdahale etmek için gölden su aldığı öğrenildi.

Sapanca semalarında merak uyandıran uçak!

sakaryayenihaber.com -

Sapanca Gölü semalarında alçak uçuş yapan uçaklar ilçede büyük merak uyandırdı. Uçakların bölgede uçuş yapma nedenleri ise sonradan anlaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara’nın Nallıhan ilçesi Yeşilyurt, Beyalan Mahallesi yakınlarındaki Karakiris dağında dün öğlen saatlerinde orman yangını çıktı. Yangına 2 uçak, 68 arazöz, 5 dozer, 1 yönetim helikopteri ile müdahale edildi. Ayrıca Afyonkarahisar, Eskişehir, Sakarya, Bolu ve Bursa gibi illerden de itfaiye erleri yangın alanına sevk edildi. Zaimoglu ve Yeşilyurt köylerinde önlem amaçlı evler boşaltılırken, köylüler de ekiplere yardım etti. Ayrıca İzmir'den gelen tanker uçak da Sapanca Gölü'nden aldığı suyla yangına müdahale etti. 

Yangın, saatler sonra kontrol altına alındı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 00:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer alkan
Muzaffer alkan - 5 ay Önce

Aslinda bunun gibi acil durumlada valiliklete bilgi verilir önlem alinir sapanca golune sandalla acilanlar oluyor jandarma veya polis hava araciyla sesli acil uyarisi bilgilendirme yapila bilirdi ben duymadim ve lnls yaparkende tahminim ariza yapti ucagi gole gomuyor sandim