'Sapanca yok oluyor'

MHP Sapanca ilçe Teşkilatı, seçimlere yönelik mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Tepebaşı Mahallesine giderek halkla buluşan MHP İlçe Başkanı Berat Taner ve yönetimi, Sapanca Gölü ve ormanlarının yok olduğunu söyledi.

'Sapanca yok oluyor'

MHP Sapanca İlçe teşkilatı Yerel seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. MHP İlçe Teşkilatı Yönetimi Tepebaşı mahallesine giderek bölge halkı ile bir araya geldi. Ziyarette ilçe Başkanı Berat Taner, Belediye başkan Aday adayları Hüseyin Mercan, Alpaslan Kılıç, İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis üyesi Kadir Yıldız ve Ülkü ocakları başkanı Emrah Özen hazır bulundu.
TURİZM VE DOĞA
Belediye Başkan aday adaylarının tanıtımıyla başlayan toplantı, mahalle sakinlerinin sorunlarını aktarmasıyla devam etti. Bölge halkı Sapanca’nın doğasının ve turizminin katledildiği ifade edildi. Mahalle sakinleri turizm bahanesiyle ormanların ve çevrenin katledilmesine kimsenin ses çıkartmamasına ve bunun yasal bir prosedürü olup olmadığını sordular.
FARK BÜYÜK
MHP Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ise bu konuda yasal uygulamaların olduğunu ancak, yapılan katliamın kimsenin umurunda olmadığını söyledi. Taner, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri bu konuda yaşadığımız sıkıntıyı defalarca gündeme getirdik. Ormanların 6 ay önce ki durumuyla, şimdi ki durumu arasında fark ortada, Dağlarda ki ormanlık arazilerin her tarafı beton yığını oldu. Turizm bu değildir” dedi.
ADALETLİ
Sapanca Gölünü besleyen her su kaynağının dibine su fabrikası kurulduğunu da dikkat çeken Taner, “ Sapanca’da rant dayalı belediyecilik sürdüğü sürece, yakında ne ormanlarımız ne de gölümüz kalır. Güzelim Sapanca’mızın yok oluşunu uzaktan izleriz. Tabi ki Villa’da yapılacak, Otel’de, fakat bu yapılar ormanlarımıza zarar vermeden, kişi veya kurum ayrımı yapmadan yasal bir zemin dahilinde adaletli bir şekilde yapılması gerekir” şeklinde konuştu.
YETKİYİ VERİN
Bu gidişe dur demek için önümüçdeki seçimlerde MHP çatısı altında birleşilmesi gerektiğini ifade eden Taner, “Sapanca’da bu Allah vergisi güzellik varken, Taliplisi de çok olur. Sapanca’yı doğasını bozmadan turizmde bir dünya markası yapabiliriz. Her şey sizlerin elinde. Bizlere de şunu söylemek düşer. ‘Ver yetkiyi, Gör etkiyi’” diyerek konuşmasını tamamladı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER