Sapanca’da ceviz festivali

Sapanca Kurtköy 3. Ceviz Festivali büyük ilgi gördü. Sapanca ve çevresinde yetişen meşhur cevizinin tanıtıldığı festivalde, ceviz, ceviz ürünleri ve el sanatları ürünlerinden oluşan 75 firma stant açtı

Sapanca’da ceviz festivali

Doğal güzellikleri ve tarımsal üretimiyle ünlü Sapanca’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Sapanca Kurtköy Taze Ceviz Festivali” sona erdi. Kurtköy Mesire Alanı’nda 3 gün süren festivalin açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan katıldı. Açılış programında festivali destekleyen kurum ve kuruluşlara plaket verildi.

VALİ NAYİR’E PLAKET

Sapanca ve çevresinde yetişen meşhur cevizinin tanıtıldığı festivalde,  ceviz, ceviz ürünleri ve el sanatları ürünlerinden oluşan 75 firma stant açtı. Festivale desteklerinden dolayı plaket takdim edilen Vali Ahmet Hamdi Nayir, yörede yetiştirilen ceviz çeşitleri ile ceviz ürünlerinin sergilendiği alandaki stantlarda üreticiler ve firma yetkilileri ile bir süre sohbet ederek bilgiler aldı. İlimizin son yıllarda adını farklı festival ve fuarlarla duyurmasının önemine değinen Vali Nayir, işbirliğinin en güzel örneklerinin sunulduğu bu tanıtıcı organizasyonda emeği geçenleri tebrik ettiğini belirterek, bereketli topraklara sahip İlimizin adını birçok ürünle duyurmasının sevindirici olduğunu ve bu ürünlerin dünya pazarında yer alabilmesi için de her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi. Festivalde sağlık ve tarım söyleşileri, yarışmalar, gösteriler, konserler, yöresel ürünler, oyun alanları, kamp alanları, at biniciliği alanları da yer aldı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER