Sapanca'da madde bağımlılığı semineri

Uyuşturucu ve madde bağımlılığına yönelik, Sapanca Halk Eğitim Merkezinde seminer verildi. Kaymakamı Gökhan Azcan, bu tür projelere ailelerin destek vermesini istedi

Sapanca'da madde  bağımlılığı semineri

Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün iş birliğiyle Sapanca’da Madde Bağımlılığı konusunda bir eğitim düzenlendi. Sapanca Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen eğitimde “Madde bağımlılığına yol açan etkenler ve madde bağımlılığı ile mücadele yolları ve ebeveynlerin alacağı önlemler” ele alındı.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Ahmet Bülent Yazıcı ve Aile, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli Sosyolog Esra Çetin’in konuşmacı olarak katıldığı eğitime, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan ve her iki İl Müdürlüğünden ve Sapanca Belediyesinden yetkililer ile çok sayıda halk katıldı. Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan konuşmasında ailelere ilçedeki sosyal projeler hakkında bilgi verirken, bağımlı kişilerin topluma kazandırılması için yürütülmekte olan projelere ailelerin daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE