Sapanca'nın arıtma Tesisi açılıyor

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yaptırılan ve 30 milyon 633 bin TL’ye mal olana arıtma tesisleri hizmete giriyor.

Sapanca'nın arıtma  Tesisi açılıyor

Hızırilyas ve Karapürçek Arıtma Tesisleri’nin ardından, Çarşamba günü Sapanca İçmesuyu Arıtma Tesisleri hizmete alınacak. Dünyanın ileri sistem arıtma tesislerinin ilimize kazandırılmasının mutluluğunu yaşadığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “6 yeni arıtma tesisi sayesinde sorumluluk alanımızdaki tüm bölgelere, uzun yıllar sağlıklı içmesuyu ulaştıracağız” diye konuştu.
SON TEKNOLOJİ
Sapanca Muradiye Köyünde inşaa edilen arıtması tesisinin Sapanca’da yaşayan vatandaşlara sağlıklı içme suyu ulaştıracağı belirtilirken, tesisin yanında yapılan depoyla ilçeye uzun yıllar sağlıklı su verilecek. Kapasitesi ve teknolojisiyle Türkiye’de en ileri arıtmayı sağlayacak olan bu tesis, Sapanca’da zaman zaman yaşanan bulanıklık ve alg gibi sorunları tamamen bertaraf edebilecek.
KISA SÜREDE
6 yeni arıtma tesisinden Kurtköy, Hacımercan ve Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisleri’nde de son çalışmaların gerçekleştirildiğini belirten Başkan Toçoğlu, “İnşallah, Muradiye İçmesuyu Arıtma Tesisimizin açılışının ardından, Hacımercan, Yeşilyurt ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesislerini de kısa bir süre içerisinde tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yeni arıtma tesislerimizle; şehrimizin tüm bölgelerine, dünya standartlarından çok daha iyi değerlere sahip içmesuyu ulaştırmış olacağız” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER