SASTOP’tan Valiye ziyaret

SASTOP Başkanları Platform ve Marka Şehir Komisyonu, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti.

SASTOP’tan Valiye ziyaret

SASTOP Başkanları Platform ve Marka Şehir Komisyonu, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti. Ziyarete Oturum Başkanı Avukat Önder Döker, Şeker İş Sendikası Başkanı Oğuz Kalay, Özel Eğitime Muhtaç Çocuk Derneği Baskanı Gülsen Öziş, SASTOP Marka Şehir Komisyonu Başkanları, Adapazarı İlçe Meclisi üyesi Haluk Akbay, SAÜ. Öğretim görevlisi Bingül Artan, Geyve Boğazı ve Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan hazır bulundu. Vali Kaldırım’a marka şehir çalışmaları hakkında hazırlanan rapor sunuldu.  

SASTOP’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şehir için yapılan bu özverili çalışmaları takdir ettiğini ifade eden Sayın Valimiz kısa zamanda bilgi sahibi olduğu gezdiği gördüğü yerlerin dört bir yanında ayrı özellikler taşıdığını ve Sakarya’nın hep birlikte hak ettiği konuma geleceğine inandığını açıkladı. Her türlü doğa güzelliğine sahip olan Sakarya her şeyi hak ediyor ve bizde üzerimize düşeni yapacağız. 

SASTOP olarak marka şehir çalışmalarına desteğimiz fasılasız sürecektir. Yöneticilerimizin bu konuda ısrarlı oluşları hedefin yakın olduğunu göstermektedir. Bizim amacımız bu süreçte yöneticilerimize sunduğumuz raporda çalışmalarında yardımcı olmak ve halkın sesini sunmaktır.

Marmara bölgesinin merkezi konumunda olan şehirlerden biriyiz. Tarihi İpek Yolu’nun geçtiği bu güzide şehrimiz geçirdiği depremler nedeni ile bu güne kadar hak ettiği yere gelememiştir. Şu anda vizyon sahibi yöneticilerimiz ile inanıyoruz ki artık Sakarya’mız hak ettiği konuma gelecektir. Yöneticilerimizin halk ile bütünleşmektedir. Bir şehri geçmişini ve halka mal olmuş eserlerini en iyi bilenler bu topraklarda doğanlar ve bu toprağı benimsemiş herkestir. Bu süreçte basınımızın bilgi ve deneyimine ihtiyaç büyüktür. Hazırladığımız rapor bu şehrimizin marka potansiyeli yüksek olarak değerlendirdiğimiz görüşlerdir. Rapor davet beklediğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye, Adapazarı Merkez, Serdivan, Erenler, Arifiye, Sapanca Belediye Başkanlarına da takdim edilecektir. Yöneticilerimizin kararlılığı. halkın inancı ve yardımı şehrimizi marka şehir yapacaktır.

banner3
YORUM EKLE