SATSO'DA İKİ BAŞKAN ADAYI HEDEFLERİ VE PROJELERİNİ YENİHABER'E ANLATTI

SATSO’nun başkan ve yönetimince değil de farklı kişiler ve siyaset tarafından yönlendirildiğini iddia eden Meclis Başkanı Akgün Altuğ, “SATSO iyi yönetilmiyor” dedi.

SATSO'DA İKİ BAŞKAN ADAYI HEDEFLERİ VE PROJELERİNİ YENİHABER'E ANLATTI

SATSO İYİ
YÖNETİLMİYOR

YÖNLENDİRME
SATSO’da başkan adayı ve Meclis Başkanı Akgün Altuğ, arkadaşımız Mustafa Kaya’ya konuştu. SATSO’nun doğru yönetilmediğini iddia eden Altuğ, “Özellikle son dönemlerde SATSO’nun başkan ve yönetim kurulu üyeleri değil de farklı kişiler ve siyaset tarafından yönlendirildiğini düşünüyorum. Bunu yalnızca düşünen ben değilim” dedi.
DEĞİŞİM OLMALI
SATSO Başkanı Kösemusul ile rakip olmalarına değinen Altuğ, “SATSO’da üyeler ve meclis üyelerinde bir memnuniyetsizlik var. Yoğunlaşmaya başlayınca değişim olması gerektiğini düşündük. O bağlamda çalışma yapıyoruz. Rakip olduk diye bir şey yok. Olmasınlar rakip olmayalım. Biz dostlarımızla karşı karşıya gelmeyi istemeyiz” dedi.
AKLI SELİM
Seçimlere birinci meslek komitesinden girdiklerini belirten Altuğ, “Tek gruptan seçime gidiyoruz. Farklı bir meslek grubundan seçime girmek etik olmaz. Bu seçimlerde gruplarda yer değişmeler ve transferler oldu. SATSO ile alakası olmayan farklı kesimler ve siyaset herkes bu seçime müdahil oldu. Ama inşallah aklı selim SATSO’da galip gelecek” dedi. 

 

SİYASETİ 
DÜŞÜNMÜYORUM

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, siyaseti asla düşünmediğini belirterek, “Ben işadamlarını temsil ettiğimiz kurumun başında görev yapıyorum. Siyasetle alakalı planım yok” dedi

İŞADAMLARI
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, arkadaşımız Mustafa Kaya’ya konuştu. Siyasete atılmak gibi bir hedefinin olmadığını vurgulayan Başkan Kösemusul, “Ben işadamlarını temsil ettiğimiz kurumun başında görev yapıyorum. Ne ben siyasete karışıyorum ne de siyasiler bizim işadamlarımızla ilgili meselelere karışıyor” dedi.

SAYGIYLA
Geçmişte birlikte yola çıktığı SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ ile rakip olmalarına değinen Başkan Kösemusul, “Mesela aynı arabaya iki arkadaş biniyor. Halı sahaya maç yapmaya gidiyor. Orada ayrı takımlarda maçı yapıyorsun ve aynı arabaya binip evine geliyorsun. Bizimki de böyle. Onu saygıyla karşılıyorum” şeklinde konuştu.
İKİ FARKLI KOMİTE
İki farklı meslek komitesinde çalışma yaptığını dile getiren Başkan Kösemusul, “21. Meslek ve 3. Meslek Grubu’nda çalışma yapıyorum. Ekibimiz çok geniş. Sadece yönetim bizim ekibimiz değil, meclis içindeki arkadaşlarımız da bizim ekibimiz. Meclise girdiğimiz zaman, yapacağımız istişareler neticesinde yönetimi oluşturacağız” dedi.

Röportajın devamı Yenihaber Gazetesi'nde
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER