SATSO’dan kınama!

Bir televizyon programında Sakaryalılar için küstahça ifadeler kullanan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Erol Mütercimler’e SATSO Başkanı Akgün Altuğ’dan sert bir kınama geldi.

SATSO’dan kınama!

sakaryayenihaber.com –

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayan Başkan Akgün Altuğ,  Sakaryalılar için küstahça ifadeler kullanan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Erol Mütercimler’i kınadıklarını açıkladı.

“Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası; devlet ve kamuoyu nezdinde her yıl artan etkinliği ve itibarıyla, üyelerine ve Sakarya halkına karşı görevlerini yerine getiriyor” diyerek bir açıklama yayımlayan Altuğ, “Kınıyoruz” başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sakarya; birliğin, kardeşliğin, dostluğun, emeğin, ticaretin geçmişten bu yana örnek olduğu, bir kültür mozaiği, huzur ve kardeşlik coğrafyasıdır.

Kadim bir geçmişin izlerini geleceğe taşıyan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, kökleri alın teri ve sadakatle yoğrulmuş, farklılıklarıyla zenginleşen, milletine sahip çıkan, her zaman ülkesi için gayret eden insanlarıyla dayanışma ve beraberliğin başkentidir.

Sakarya’mıza ve güzide halkına yakın zamanda bir TV programından yapılan bu ve benzeri şekilde hakaret içeren her türlü olumsuz söylemi şiddetle kınıyoruz”

banner3
YORUM EKLE