SAÜ ÇOKSESLİ KOROSU AVUSTURYA'DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Uluslararası Anton Bruckner Koro Festivali ve Yarışması'nda ülkemizi temsil etmek için sponsor arayışı içinde olan Sakarya Üniversitesi Çoksesli Korosu buldukları sponsorlar sayesinde Avusturya'ya giderek yarışmadan ödülle döndü

SAÜ ÇOKSESLİ KOROSU AVUSTURYA'DAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

1824-1896 yılları arasında yaşamış Avusturyalı bestecinin anısına Linz'de  düzenlenen etkinlik; Avustralya, Danimarka, Finlandiya, Norveç, Avusturya, Rusya, İsveç, Güney Afrika, Tanzanya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye'nin katılımıyla gerçekleşti.
GÜMÜŞ DİPLOMA
19-23 Haziran tarihleri arasında süren festivalde ilk gün açılış konseri, ikinci gün yarışma ve akşamında arkadaşlık konseri, üçüncü gün büyük ödül yarışması ve dördüncü gün ödül takdimleriyle birlikte kapanış konserleri gerçekleştirildi. Yarışma boyunca koroların jüriliğini; Joseph Habringer, Florian Heyerick ve Elena Volodina üstlendi. Üç gün boyunca Linz'deki Mariendom (Neur Dom), Augustiner Chorherrenstitf St. Florian, Bruknerhaus gibi çeşitli ve tarihi mekanlarda sahne alan, Berkay Yılmaz'ın şefliğini yaptığı Sakarya Üniversitesi Çoksesli Korosu yarışmadan Gümüş Diploma alarak ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER