SAÜ daha da büyüyecek

SAÜ daha da büyüyecek

SAÜ daha da büyüyecek

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, 2008 yılının SAÜ için her bakımdan başarılı ve huzurlu bir yıl olduğunu belirerek, '2009 yılı SAÜ'nün yıldızının daha da parladığı bir yıl olacak.' dedi.

'Başarılı bir yıl geçirdik'
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman,, yeni yıl dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 2008'in SAÜ'de fiziki gelişimin devam ettiği, kalitenin her birim ve her kademede hedef olarak belirlenerek uygulandığı, bilimsel, kültürel çalışma ve etkinliklerin değişik platformlarda sergilendiği ve mükemmellikte 4 yıldız seviyesinde yetkinlik belgesi alınan başarılı bir yıl olduğunu kaydetti.

Durman: Gelişmeye devam
Kurulduğundan bugüne bilime ve insanlığa hizmeti ilke edinen, evrensel bilimin ışığında ülkenin gelişiminde katkı ve söz sahibi olma hedefiyle çalışan SAÜ'nün yılın her günü, her saati büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini belirten Durman, ''2008 yılında üniversitemiz fakülteli, yüksek okullu, konservatuvarlı öğrencisinden profesörüne, mezunundan genç akademisyenine, şehirdeki esnafından köydeki çiftçisine kadar eğitim, bilim, kültür ve sanata gönül vermiş binlerce Sakaryalı ile kucaklaşmıştır.' dedi.

'Yıldızımız parlayacak'
Şehir, ülke ve dünya sorunları için birçok etkinlikte SAÜ'lü bilim adamlarının ve öğrencilerin çözümler ürettiğini kaydeden Rektör Durman, '2008 yılı her bakımdan SAÜ için başarılı ve huzurlu bir yıl olmuştur. 2009 yılı SAÜ'nün yıldızının daha da parladığı, bilim, teknoloji, sanat ve kültürel alanlarda sadece bölgede değil ülke genelinde söz sahibi olacağımız, başarılarla ve örnek projelerle dolu, kalite odaklı bir yıl olacaktır. '' ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE