SAÜ'lü genç cinayeti böyle duyurdu: Kuzenimi öldürdüler

SAÜ'de gazetecilik bölümü öğrencisi Aya Al Makki kuyumcuda öldürülen kuzeni, aynı olayda yaralanan babasıyla ilgili Twitter'da yaptığı paylaşım gündem oldu

SAÜ'lü genç cinayeti böyle duyurdu: Kuzenimi öldürdüler

sakaryayenihaber.com*

Korkunç cinayet, İstanbul Beyazıt'taki bir kuyumcuda işlendi.

Dükkana giren hırsız iş yeri sahibi 24 yaşındaki Suriyeli Muhammed el-Yafi'yi kalbinden vurul öldürmüş, yanındaki akrabası Muhannad Makki'yi yaraladı.

Cinayet kurbanının kuzeni olan SAÜ gazetecilik bölümü öğrencisi Aya Al Makki'nin Twitter'da yaptığı paylaşım ise gündem oldu.

Makki cinayeti paylaşırken,"İnsan ne zaman ve nasıl öleceğini hiç bilmez. Bugün kuzenim ve babam bir hırsız tarafından vuruldu Babamın yarası hafifti ve şuanda iyi durumda. Kuzenim ise tam kalbinden vuruldu ve öldü.
Öldürmek çok kolay olduğu iğrenç bir dünya'da yaşıyoruz Mekanın cennet olsun canım kuzenim." ifadelerine yer verdi.

Bu paylaşım kısa sürede binlerce kişi tarafından beğenilerek paylaşıldı.

SAÜ'lü çok sayıda öğrenci sosyal medyada gazetecilik öğrencisi Aya Al Makki'yi etiketleyerek bağ sağlığı mesajları yayınladı

OLAY

İstanbul Beyazıt’taki bir iş merkezinde bulunan Miro Kuyumculuk’a giren bir soyguncu dükkan sahibi Suriyeli Muhammed el-Yafi’ye yanında bulunan tabanca ile ateş açtı. Yafi, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Fatih’te bulunan Medicalpark Hastanesine kaldırıldı. Burada Yafi’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Olay sırasında dükkanda bulunan Yafi’nin dayısı Suriyeli Muhannad Makki ise omzundan yaralandı. Yafi’yi öldüren, Makki’yi ise omzundan yaralayan soyguncu, gözaltına alındı. Saldırgan ilk ifadesinde dükkana hırsızlık amacı ile girdiğini, başka bir amacı olmadığını söyledi.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 22:19
banner3
YORUM EKLE