SAÜ'lü öğrenci Milyoner'e damga vurdu

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına bir SAÜ'lü öğrenci damga vurdu

SAÜ'lü öğrenci Milyoner'e damga vurdu


Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Sakarya rüzgarı esti. Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Mühendislik bölümü öğrencisi Hikmet Karakurt programa yarışmacı olarak katıldı. 

22 yaşındaki Karakurt, 125 bin liralık "1 dakikada ve 30 saniyede en fazla beton blok kırma rekorlarına da sahip olan Ali Bahçetepe tek seferde en fazla beton blok kırma rekorunu 2015'te kaç beton blok kırarak elde etmiştir?" sorusuna doğru cevap verdi.

9 soruyu bilerek başarılı bir yarışma çıkaran Karakurt 125 bin lira kazandı. 250 bin lira değerindeki soruyu açan Karakurt bu soruyu da haftaya cevaplayacak. Karakurt, programın yayınlandığı gece sosyal medyada "trend" oldu. 

Türkiye'nin konuştuğu genç için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tvit attı. Bakan Kasapoğlu tvitinde,"Azim, sebat, tevazu. Bravo Hikmet! Senin gibi gençler oldukça umudumuz baki kalacak" ifadelerine yer verdi.

HİKMET KARAKURT KİMDİR?

10 Ekim 2020 tarihli Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yarıştı. Seyircinin sempatisini kazanan Hikmet, 125 bin lirayı kazanma ve 250 bin liralık soruyu açtırma hakkı kazandı. Şanlıurfalı olan Karakurt, 22 yaşında. Elektrik Elektronik ön lisans bölümünde öğrenci. Sakarya Üniversitesi’nde okuyan Karakurt, 8 kardeşin en büyüğüdür. Ailesi bu sene Polatlı’ya mevsimlik soğan işçisi olarak gelen genç yarışmacı, stüdyoya annesi Esma Karakurt ile geldi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 17:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit kasap
Halit kasap - 4 ay Önce

Çok güzel İNSAN onu tebrlk editor sonuna Kadar başarısını devamını istiyorum Tebrikler hikmet kardeşim

SAÜ'lü
SAÜ'lü - 4 ay Önce

İnşAllah güzel bir ödülle ayrılır ve hem kendi hemde kardeşlerinin okul masraflarını çıkartmış olur. Helal olsun Hikmet. SAÜ seninle....

Lütfiye Çanacık
Lütfiye Çanacık - 4 ay Önce

KARAKURT

Şanlıurfam'ın şanlı, azimli kara kurdu
İman dolu kalbiyle, vermez vatanı yurdu...

Lütfiye Çanacık