SAÜ'lü öğrenci yazışmaları paylaştı, cezayı aldı

Sakarya Üniversitesi'nde okuyan bir öğrencinin WhatsApp grubundaki yazışmaları, kendi twitter hesabından rencide edici şekilde paylaşması sonrası 15 gün okuldan uzaklaştırma cezası aldı.

SAÜ'lü öğrenci yazışmaları paylaştı, cezayı aldı

sakaryayenihaber.com- 

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi sınıf Whatsapp grubundaki yazışmaları, kendine ait sosyal medya hesabından paylaştı. Üniversite yönetimi öğrencinin yaptığı paylaşımın "rencide edici" olduğu gerekçesiyle öğrenciye 15 gün uzaklaştırma cezası verdi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, "Tarih bölümünden bir öğrencimizin sınıf WhatsApp grubunda yer alan yazışmaların bir bölümünü sınıf arkadaşını rencide edecek şekilde sosyal medya hesabında yayınlaması ve arkadaşının oluşan durumu dile getirmesine rağmen paylaşımı kaldırmayı reddetmesi sonucu mağdur olduğunu iddia eden öğrencimizin dilekçe vererek soruşturma açılması talebi üzerine yazılı ve sözlü savunması alınmış. paylaşımı yapan öğrencimiz ise tüm çağrılara rağmen ne yazılı ne de sözlü olarak savunmada bulunmamıştır. Bu kapsamda disiplin yönetmeliğine uygun olarak süreç işletilmiştir. Yaşanan süreç ile ilgili Sakarya Üniversitesi resen bir soruşturma başlatmamıştır" denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 11:52
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER