SAÜ'lü profesör Diyanet'e atandı

SAÜ İlahiyat Fakültesi eski dekanı Prf. Dr. Hacı Mehmet Günay, Diyanet İşleri'nde yüksek kurul üyeliğine atandı

SAÜ'lü profesör Diyanet'e atandı


sakaryayenihaber.com-

Sakarya Üniversitesi(SAÜ)'nde uzun yıllar görev yapan Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay, uzun yıllar üniversitede başarılı çalışmalara imza attı.
SAÜ'de İlahiyat Fakültesi dekanlığı yaparken Diyabet İşleri Başkanlığı'na getirilen Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da çalışma arkadaşı olan Prof. Günay, Diyanet'e atandı.
Prof. Günay, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atama bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.
Prof. Dr. Günay, SAÜ'de şu an görevde olan dekandan önce İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü.
 

PROF. DR. HACI MEHMET GÜNAY KİMDİR?

Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay kimdir?

Prof. Dr. Hacı Mehmet GÜNAY

1966’da Giresun/Doğankent’te doğdu. 1984’de Giresun İmam Hatip Lisesini, 1988’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Hukuku bilim dalında 1991’de yüksek lisansını, 1997’de doktorasını tamamladı.

1993 yılında Araştırma Görevlisi olarak başladığı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1998’de Yardımcı Doçent oldu. 18 Kasım 2003’de de doçent, 2009’da da Profesör unvanını aldı. 2011 yalından itibaren aynı fakültenin dekanlığını yürütmektedir. Dilini geliştirmek ve çeşitli araştırmalarda bulunmak üzere iki yıl Suriye’de kalmış, iki yıl da misafir öğretim üyesi olarak Bulgaristan Sofya İslam Enstitüsü’nde çalışmıştır. İslam hukuku ve Bulgaristan Türklerinin dini yönetimi ve kurumları konularında kitap ve makale formatında birçok bilimsel yayını bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE