SAÜ öğrencileri bu uygulamaya öfkeli.. "Aileler zorda.."

Sakarya Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci "bütünleme sınavlarının kaldırılması" uygulamasına tepki göstererek konuyla ilgili bir kampanya başlattı

SAÜ öğrencileri bu uygulamaya öfkeli.. "Aileler zorda.."

sakaryayenihaber.com-

80 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü Sakarya Üniversitesi'nde devreye alınan son uygulama öğrenciler arasında huzursuzluk yarattı. Öğrenciler, kalan dersleri için "son şans" olarak gördükleri bütünleme sınavlarının kaldırılmasına tepki gösterdi. Çeşitli kampyaların açıldığı ve milyonlarca insanın kullandığı "change.org" üzerinden bir kampanya başlatan öğrenciler bütünleme sınavlarının geri alınması için yetkililere çağrı yaptı. Öğrenciler adına kampanyayı yürüten Elif Karagöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada,"Okulumuz öğrencilerinin fikirleri dahi alınmadan kaldırılan bütünleme sınavları uygulamasının yerine getirilen yaz okulu uygulaması öğrencilere hatta ailelerine maddi ve manevi anlamda sorun yaşatmakta ayrıca öğrencilerin sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrencilere maddi ve manevi anlamda sorun yaşatan yaz okulu uygulamasının kaldırılması yerine bütünleme sınavlarının geri getirilmesi öğrencilerin ve ailelerinin her anlamda yararına olacaktır. Kampanya destek veren Mervenur Tan ise kampanya ile ilgili yaptığı yorumda‘Çoğu üniversitede olan bütünleme sistemi bizim üniversitemizde yok. Diğer üniversitelerdeki öğrenciler kolaylıkla 3 ortalama yapabilirken bizim üniversitede ikinci bir şansımızın (bütünleme) olmaması, yaz okulunda çoğu dersin açılmaması sonucunda çoğu öğrenci 2 ortalama yapmakta zorlanıyor. Hem sistemle hem derslerle mücadele etmekten yorulduk." diye konuştu. Okul yönetiminin bu çağrıya nasıl bir cevap vereceği ise şu anlık merak konusu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 16:17
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Duygu Bayram
Duygu Bayram - 9 ay Önce

Sakarya Üniversitesi'nde dördüncü yılım ve üniversiteye başladığımdan beri bütünleme sınavı yok. Bütünleme sınavlarının kaldırılması, yaz okulu süresinin uzatılması öğrenciler için hem maddi hem manevi büyük zorluk.

SIRADAKİ HABER