SAÜ örnek alınan üniversite

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Elmas 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’yla ilgili düzenlediği basın toplantısında, ilimize kurulacak olan 200 yataklı Onkoloji Hastanesi’nin müjdesi verdi.

SAÜ örnek alınan üniversite

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muzaffer Elmas 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Rektörlük binası Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıya rektör yardımcıları ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Aytekin İşman da katıldı. Üniversitenin eğitim öğretimdeki hedefleri üzerine konuşan Elmas, “En büyük hedeflerimiz üniversitemizin tüm eğitim programlarının dünyadaki herhangi bir yükseköğretim kurumuyla akredite olabilecek hale getirmek” dedi. Bunun için gerekli tüm sistemleri kurduklarını ifade eden Elmas, iddialı bir bilişim altyapısı kurduklarını söyledi. Kurulan SABİS hakkında bilgi veren Rektör Elmas, bu sistemle üniversiteyi şeffaf hale getirdiklerini ifade etti.
DİŞ HEKİMLİĞİ
Üniversitede devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Elmas, Teknokent inşaatının tamamlandığı, araştırma laboratuvarının da kısa süre içerisinde bitirileceğini söyledi. Yeni bölümlerle ilgili konuşan Elmas, mimarlık ve şehir planlama bölümünün de YÖK’ten geçtiğini ifade etti. Rektör Elmas, İletişim Fakültesi, Tıp Fakültesi gibi yeni fakültelerin Sakarya’ya kazandırıldığını belirterek, "Tıp Fakültemizin bünyesinde temel dersleri yapacak 2-3 sene içerisinde bir hastane ile diş hekimliği fakültesi Sakarya’da hizmete girmiş olacak” diye konuştu.
ETKİLİ İLETİŞİM
Üniversitelerde yaşanan olaylar sonrasında, öğrencilerle daha iyi iletişim ve etkileşim sağlayabilmek adına bir çalışma başlattıklarını söyleyen Elmas, İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan ’Sosyal Medya ve Yöneticiler’ projesi hakkında bilgi verdi. Elmas, “Amacımız öğrencilerimizin öncelikle bizleri konuşacak muhatap kabul etmesidir. Bu yüzden de iktidar konuşmalı ve konuşturmalıdır. 70 bini aşkın öğrencimiz var. Onlarla sürekli olarak iletişim ve etkileşim halinde olmayı hedefliyoruz. Polisiye tedbirleri alınması gereken son tedbirler olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.
İKİNCİ ÜNİVERSİTE
Toplanın sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan, Elmas ilimizde kurulması zaman zaman gündeme gelen ikinci üniversite konusuna açıklık getirdi. Elmas, ikinci üniversite için en ideal şehrin ilimiz olduğuna dikkat çekti. Hızlı tren, Marmaray ve otoyolların ilimizin cazibesini çok fazla arttıracağına dikkat çeken Elmas, “Bu tür ihtiyaçların olduğu zaten bilinen bir husus. Bu işleri bir kısmı politikacılar tarafından takip edilmesi gerekir. Potansiyel bu bölgede var. Uzun zamandır konuşulan bir konu. Hükümetin bakış açısı vakıf üniversitesi olması yönünde ”diye konuştu.
ONKOLOJİ HASTANESİ
Üniversiteye ait olan Korucuk’taki araziyle ilgili konuşan Elmas, “ Biz Kalkınma Bakanlığı’na bu sene gittiğimizde Korucuk’taki arsamız üzerine 200 yataklı bir Onkoloji Hastanesi önerimiz oldu. Bu önerimize şu an Kalkınma Bakanlığı olumlu bakıyor. Benim görüşüm biz Korucuk’ta ilave bir hastanenin temelini yakında atarız. Fakat bu bize mi bağlı olur, bakanlığa mı onu bilemiyorum. Açıkçası bunun çok da bir önemi yok, yeter ki Sakarya bu konuda başarılı olsun” diyerek ilimize kazandırılacak olan yeni hastanenin de müjdesini verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER