"SAÜ, SUBÜ'yü istemiyor" iddiası!

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’na gece saatlerinde dev Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tabelası asıldı. Bu olay, "SAÜ, SUBÜ'yü istemiyor" şeklinde yorumlandı.

"SAÜ, SUBÜ'yü istemiyor" iddiası!

sakaryayenihaber.com -

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurulduktan sonra Sakarya Üniversitesi'nin Esentepe kampüsü içindeki Teknoloji Fakültesi ve Spor Fakültesi yeni üniversiteye geçmişti. SUBÜ kullandığı bu fakülteler için yeni bir bina yapılana kadar SAÜ Kampüsü içindeki bazı faaliyet alanları kullanacaktı. Fakat bu süre içerisinde SUBÜ personel ve öğrencilerinin yemekhanelerden yararlanmasını engellendiği, personellerinin servisleri kullanmasına izin verilmediği ve gelen tepkiler üzerine bu uygulamanın geri çekildiği söylenmişti.

DEV TABELA

SAÜ ve SUBÜ arasında yaşandığı söylenen gerilim dün gece tabela olayı ile yeni bir boyuta taşındı. Nitekim SUBÜ'ye devredilen Spor Fakültesi'ne bağlı stadyuma dev SAÜ tabelası yerleştirildi.

ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ

Olay sonrası SUBÜ'de öğrenim gören öğrenciler duruma tepki gösterdi. Her iki üniversite arasında yaşanan bu gelişmeler ile ile ilgili önümüzdeki dönemlerde neler yaşanacağı ise merak konusu oldu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 14:26
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 5 ay Önce

Fatih Y..... 'nun SAÜ kampüsünü babasının malı olarak görmesi sonucu ortaya çıkan tablo. Çok üniversite gördüm.. Ama böyle idare görmedim. SAÜ artık devletin değil benim malım gözüyle bakan .... aç gözlü bir adam yüzünden yaşanan acınası olaylar. Birşey değil hem kalite ayaklar altında hem akademisyenlerin kalpleri kırılıyor.. Böyle rahatsız bir ortamda nekadar eğitim verebilir akademisyenler bilmiyorum...

Bilen
Bilen - 5 ay Önce

Yazılanların tamamı yalan. Evet bir gerilim var ama Sakarya Üniversitesi yönetiminden kaynaklanmıyor. SUBÜ nün ortakçı yaklaşımı yüzünden işler açmaza giriyor. SUBÜ ye tavsiyem bir an önce öğrenci ve personellerin ihtiyaçlarını giderecek önlemleri alsınlar.

SIRADAKİ HABER