SAÜ'de kariyer zirvesi

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bilimsel Araştırmalar Topluluğu kurucusu ve Girişimcilik Uzmanı Burak Zengin’in katılımıyla “Kariyer Zirvesi” isimli etkinlik düzenlendi.

SAÜ'de kariyer zirvesi

Sakarya Üniversitesi’nde gördüğü lisans eğitimi boyunca okulun kişisel gelişimine ne denli katkılar yaptığını katılımcılarla paylaşma imkânı bulan Zengin, kariyer alanında görkemli bir konferansa katılmanın kendisinde oluşturduğu memnuniyeti dile getirdi.
Öğrencilerin üniversiteyi yeterince iyi kullanıp bilgiyi almaya yanaşmadıklarından yakınan Zengin, “Üniversiteler öğrencilere bir şeyler öğretmek için değil, öğrencilerin bulundukları kurumdan istediklerini alabilmeyi öğretmek için varlar. Lisans mezunu olmak mesele değil, bir şekilde okul biter. Önemli olan senin okuldan ne aldığındır” diye konuştu.
Tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Zengin, öğrencilerin de sorularını yanıtlayarak iş hayatından beklentilerin çözümlemesini yaptı. Zengin, CV hazırlama tekniklerine de değinerek, etkili bir iş yaşamına atılmanın doğru hazırlanmış bir CV’den geçtiğinin altını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER