SAÜ'DE MEZUNİYETLER SÜRÜYOR

SAÜ İletişim, Sağlık Bilimleri, Sanat Tasarım ve Mimarlık fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 yılı mezuniyet törenleri yapıldı. Törende konuşan Rektör Savaşan, “Mezunlarımız bizler için ve hocalarımız için birer evlat gibiydi” d

SAÜ'DE MEZUNİYETLER SÜRÜYOR

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim, Sağlık Bilimleri, Sanat Tasarım ve Mimarlık fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 yılı mezuniyet törenleri yapıldı. Sakarya Üniversitesi Stadyumunda gerçekleşen törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Kadriye Didem Atiş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Altundemir ile mezunlar ve aileleri katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, açılış konuşmaları ile devam etti.
ÖĞRENME DEVAM EDECEK
Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Bugün üç fakültemiz ile bir meslek yüksekokulumuzun taze mezunları buradalar. Mezunlarımız bizler için ve hocalarımız için birer evlat gibiydi. Tıpkı ebeveynler gibi biz de bütün imkânlarımızı seferber ederek, gençlere bir taraftan en iyi imkânları sunarken, diğer taraftan da alanları ile ilgili en iyi eğitimi verme gayreti içerisinde olduk. Uzun bir maratonun sonunda, gençler diplomalarını almaya hak kazandılar. Mezun oldunuz, ancak öğrenmenin hayat boyu devam etmesi gerçeğini unutmayın. Bu gayretinizi devam ettirin. Hepinize ömür boyu başarılar diliyorum” dedi.
KARİYER BASAMAKLARI
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, fakültenin kuruluşunun 6’ncı yılında 3’üncü mezuniyet törenini gerçekleştirdiklerini söyledi. Dekan İşman, “Değerli genç iletişimciler, yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın önemli bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailenizin yanı sıra ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu genç iletişimcilersiniz. İnanıyoruz ki burada aldığınız eğitimle kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Değerli ailelerinize, fakültemiz öğretim elemanlarına ve idari personeline de teşekkürü bir borç biliyorum. Bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.
19’UNCU MEZUNİYET TÖRENİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak, “Fakültemiz ilk mezunlarını 2001 yılında verdi. Bugün 19’uncu mezuniyet törenimizde 164 hemşire ve 57 ebe olmak üzere 221 mezunu sağlık ordusuna kazandırmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Geleceğimiz olan mezunlarımızı yetiştirmede katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili mezunlarımız, sizler hem mesleğinizin kutsallığını, hem de sağlık hizmetlerindeki sorumluluklarınızı bilerek mesleğe ilk adımınızı atıyorsunuz. Hemşirelik ve ebelik, insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabır ile yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Sağlık, mutluluk ve başarılar sizlerin olsun. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından mezuniyet yemini ile fakültelerin okul ve bölüm bazında bölümlerini dereceyle bitirenlerin ödül takdimine geçildi. İletişim Fakültesi birincisi Selen Özay, ikincisi Ayşe Ayhan, üçüncüsü Esranur Çalışkan; Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Gamze Açıkgöz, ikinci Hasret Akbaş, üçüncü Berfu Kuru; Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi birincisi Meltem Varnalı, ikincileri Uğur Özdemir ve Hatice Yaldız, üçüncüleri Muhammet Esat Yaldız ve Melek Akyüzlü; Sağlık Hizmetleri MYO birincisi Zehra Yalçınkaya, ikincisi Nagehan Yaşar, üçüncüsü Rabia Aydın, ödüllerini ve plaketlerini aldılar.  Mezunların büyük coşku yaşadığı tören, kep atılması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER